بازاریابی متقابل یا Cross-Promotion

بازاریابی متقابل یا Cross-Promotion

بازاریابی متقابل یا Cross-Promotion

بازاریابی متقابل یا Cross-Promotion

بازاریابی متقابل یا Cross-Promotion به نوعی از بازاریابی اطلاق می‌شود که در آن شما با همکاران یا دیگر افراد و شرکت‌ها در امر تبلیغات و بازاریابی همکاری می‌کنید. این روش برای افرادی که پر مشغله هستند می‌تواند بهترین راه باشد. با کمترین تلاشی به بیشترین نتیجه برسند و مشتریان مورد نظر خود را جذب کنند.

هنگامی که شما با شرکت‌ها و دیگر افرادی که دارای اعتبار هستند به گونه‌ای که در بازاریابی متقابل اتفاق می‌افتد ارتباط برقرار می‌کنید، یعنی به تبلیغ کالا یا خدمات آنها می‌پردازید و آنها نیز در مقابل به تبلیغ کالای شما می‌پردازند.

با این روش می‌توانید خودتان را قابل اعتمادتر نشان دهید و به شکل موثرتری در ذهن مخاطبان ماندگار شوید. این روش به شما کمک می‌کند بر رقیب‌های اصلی و بزرگ خود در بازار نیز غلبه کنید. شما می‌توانید از ابزارها و رسانه‌های مختلف از تلویزیون و روزنامه تا کتاب‌ها برای این نوع بازاریابی استفاده کنید.

با استفاده از راهکارهایی که در ادامه می‌آید می‌توانید به بازاریابی متقابل بپردازید.

بازاریابی متقابل یا Cross-Promotion، راهکار مناسب برای افراد پر مشغله

مقالات بازاریابی ویروسی و انواع بازاریابی ویروسی را نیز مطالعه نمایید.

1) استفاده از لوگوهای همکاران یا شرکا در سایت

از منظر مشاوره بازاریابی، یکی از روش‌هایی که بسیاری از شرکت‌ها در بازاریابی متقابل از آن استفاده می‌کنند این است که لوگو یا آرم تجاری همکار و شریک خود را در سایت خود درج می‌کنند. بنابراین، افرادی که به سایت شما سر می‌زنند و به مطالعه مطالب آن می‌پردازند تبلیغ‌ها و آرم شرکت همکار شما را نیز می‌بینند.

شرکای شما نیز دقیقاً همین کار را برای کسب و کار شما انجام می‌دهند. به مشتریان و مخاطبانی که به سایت‌های آنها سر می‌زنند سایت و کالاهای شما را معرفی کرده و پیشنهاد می‌دهند.

2) ترغیب مشتریان از طریق تخفیف دادن

یکی از روش‌های عالی برای اینکه بتوانید مشتریان بیشتری را جذب کنید این است که از تخفیف استفاده کنید. شما می‌توانید به مخاطبان خود در حین تبلیغ این پیشنهاد را بدهید که در صورتیکه کالای مورد نیاز خود را از شما یا شریک‌هایتان خریداری کنند شامل تخفیف‌های ویژه شما خواهند شد. تخفیف دادن به مشتریان همواره از قدرتمندترین روش‌های جلب مشتری است.

3) پوستر تبلیغاتی شرکا

یکی دیگر از راهکارهای بازاریابی متقابل این است که شما پوسترها و بنرهایی که شریکانتان برای تبلیغ کالا یا خدمات خود آماده کرده‌اند را در محل کار خود نصب کنید.

4) پخش کارت تبلیغاتی شریکان

حتماً شما نیز هنگام خرید بسیاری از اقلام مورد نیاز خود شاهد این بوده‌اید که در کیسه خرید شما تبلیغ محصول و شرکت دیگری را قرار داده‌اند. این نمونه نیز می‌تواند یکی از تبلیغها یا بازاریابی‌های متقابل باشد. می‌توانید کارتهای تبلیغاتی شریکان خود را در داخل خرید مشتریان قرار دهید.

مقاله حوزه‌ی بازاریابی خود را گسترش دهید را نیز مطالعه نمایید.

5) اشاره به مزیت‌های شریکان

زمانی که با مشتریان خود صحبت می‌کنید یا از طریق رسانه‌ها به تبلیغ کالای خود می‌پردازید می‌توانید درباره مزیت‌های کالا یا خدمات شریکان خود نیز صحبت کنید. این کار علاوه بر اینکه زمینه بازاریابی برای شریک شما را فراهم می‌کند بلکه اعتماد مشتریان و مخاطبان را نسبت به شما نیز افزایش می‌دهد.

6) تعیین محصول شرکا به عنوان پاداش یا جایزه خرید

امروزه بسیاری از شرکتها هستند که از روش برگزاری مسابقه و دادن جایزه به برنده‌ها برای جلب مشتریان استفاده می‌کنند. شما نیز می‌توانید از این روش به دو منظور استفاده کنید اول اینکه یک تبلیغ خوب برای کالای شماست که مشتریان انگیزه خرید پیدا کنند و هم اینکه می‌توانید به برنده‌های مسابقه خود کالای شریکانتان را هدیه بدهید که بازاریابی متقابل انجام داده‌اید.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟