ارائه طرح های مفهومی و خاص

متفاوت تر از همیشه خاص تر از همه

:"ارائه
جداکننده

ارائه طرح‌های مفهومی و خاص

در گذشته تبلیغات اغلب در قالب‌های تکراری ارائه می‌شدند. اما امروزه مشاورین تبلیغاتی، با ارائه طرح‌های تبلیغاتی مفهومی و خاص ، گامی بزرگ در توسعه برند شما برمی‌دارند، که تبلیغات شما را، از تبلیغات سایر شرکت‌ها و حتی رقبایتان متمایز می‌کند. امروزه در این بازار رقابتی و ایده های جالب تبلیغاتی کسب و کارها و برندهایی موفق میشوند که تبلیغات خلاقانه و خاص را بصورت حرفه ای انجام می‌دهند. تبلیغات مفهومی همواره با به چالش کشیدن ذهن مخاطبان همراه است و معمولا با اقبال عمومی مواجه می‌شود.

تبلیغات حرفه ای

تبلیغات در هر زمینه‌ای باعث رونق کسب و کار می‌شود. فرقی نمی‌کند دارای کسب و کار کوچکی هستید و یا مدیر شرکت و سازمانی معتبر و بزرگ. صاحبان کسب و کار با تبلیغ محصولات و خدمات خود موجب توسعه برند و افزایش فروش محصولات و خدمات خود می‌شوند. در گذشته این طرح‌ها شامل نوشته‌ها، تصاویر، جعبه‌ها، پاکت‌ها و سایر ابزار مورد استفاده توسط مردم به طور خاص، مفهومی و جذاب ارائه میشد. اما امروزه با راه اندازی کمپین های تبلیغاتی و ارائه طرح های مفهومی و خاص مدل تبلیغات حرفه ای شده است و درصورت عدم خلاقیت، برند و کسب و کار شما با مشکل بزرگی مواجه خواهد شد.

در طراحی تبلیغات مفهومی و خلاقانه باید نکات مهمی را رعایت نمایید.

مشاورین تبلیغاتی شرکت تبلیغاتی ماکان آماده ارائه طرح‌های مفهومی و خاص به شما عزیزان هستند.

برخی از نکاتی که می‌توانید در طراحی تبلیغات مفهومی و خلاقانه استفاده کنیم

1- توجه و نگاه مخاطبینتان را به تبلیغات خود جلب کنید

بعنوان مثال در طراحی از تصاویری استفاده نمایید که مخاطبینتان نیاز به دقت برای متوجه شدن داشته باشند.

2- پیام های مهم را با استفاده از حیوانات بیان نمایید

استفاده از یک سگ که پشت خودروی شما مشغول استراحت هست برای تبلیغ دوربین عقب خودرو «با این دوربین، بهتر می‌توانیم دوستان کوچک خود را ببینیم و در نتیجه، کمتر با آنها تصادف می‌کنیم.»

3- شرایط زندگی سخت دیگران را یاداوری نمایید

مثلا روز جهانی آلزایمر و چالش های ابتلا به آلزایمر را یادآوری نمایید.

ارائه طرح های مفهومی و خاص

آلزایمر به شکل جدی و با سرعت بالایی در حال رشد است.

تبلیغات مفهومی

از شر دندان های زرد برای همیشه خلاص شوید

4- نمایش اشیا به شکل متفاوت و جدید

از اشیا برای بهتر بیان کردن منظور و هدف تبلیغات خود استفاده نمایید.
بعنوان مثال : در طراحی تبلیغات دوچرخه از چرخ دوچرخه در مفصل زانوی انسان استفاده کنید تا نشان دهنده مزایای دوچرخه برای سلامتی انسان باشد؛ طراحی نمایید.

5- احساسات را در تصاویر بیاورید تا مخاطبین آنها را درک کنند

نمایش احساسات در تصاویر تبلیغاتی می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. بعنوان مثال :
برای نمایش درد و خستگی کار می‌توانید تصویری از یک منگنه با ظاهری شبیه به انسان خسته طراحی نمایید.

6- از رنگ برای نمایش و رساندن پیام استفاده کنید

استفاده خلاقانه از رنگ ها بهترین نوع خلاقیت در تبلیغات است. بعنوان مثال :
برای تبلیغ دندان های سفید و رهایی از دندان های زرد رنگ، تصویر یک جسم زرد مثل موز یا اردک را به رنگ سفید طراحی نمایید.

7- نزدیک به واقعیت باشید

می‌توانید برای نمایش هرچه بهتره هدف خود از تبلیغات از تصاویر واقعی استفاده نمایید. بعنوان مثال : برای تبلیغات یک مسابقه فوتبال خاص در یک شهر از تصویر آن شهر روی توپ فوتبال استفاده نمایید.

8 - حس چشایی مخاطبان خود را برانگیزید

همه انسان ها نسبت به مزه ها واکنش غریزی و ناخود آگاه دارند. بعنوان مثال : برای تبلیغات یک خوراکی ترش از حس نوستالژی خوردن لواشک و آلوچه ترش استفاده نمایید.

9- از لحظات و تاریخ های خاص استفاده نمایید

تاریخ های مهم برای مردم را به آنها یادآوری نمایید. بعنوان مثال : برای تبلیغاتی که مرتبط با یک واقعه تاریخی هستند از تاریخ وقوع آن واقعه در طراحی استفاده نمایید.

10- تاثیر طنز در تبلیغات فوق العادست

طنز همواره بالاترین جایگاه محبوبیت را در بین مردم داشته. چه در سینما ، چه در تلوزیون و چه در هر جای دیگری. بعنوان مثال : برای تبلیغ محصولات و یا خدمات خود در طراحی آن از یک تصویر طنز و یا شوخی با یک موضوع خاص استفاده نمایید.

تبلیغات مفهومی

فینال 2020 جام باشگاه های اروپا
استانبول – ترکیه

تبلیغات خلاقانه

خودروی برقی = احیای محیط زیست

11- نیاز به تامل و تفکر داشته باشد

مردم را به چالش بکشید تا در مورد هدف شما از تبلیغات فکر کنند. کمی نامفهوم تبلیغ کنید. بعنوان مثال : برای تبلیغات محیط زیست و حفط و نگهداری از حیوانات آبزی و محیط زیست دریا می‌توانید از تصویر یک بازی کامیوتری در حال کشتن حیوانات آبزی استفاده کنید.

12- در طراحی حرف نزنید و به تصویر بکشید

برای توضیح یک ویژگی خاص و یا یک موضوع با اهمیت نیاز به توضیحات متنی در تصویر نیست، در طراحی آن ویژگی را به تصویر بکشید و بصورت تصویری بیان کنید.

13- از تصاویری استفاده کنید که مفهوم ترکیبی دارند

استفاده همزمان از سوژه و تاثیر گذاری های مثبت آن بصورت ترکیبی. بعنوان مثال : برای تبلیغ ماشین الکتریکی از تصویر آن خودرو در طبیعت استفاده کنید.

14- بزرگنمایی کنید

در نمایش ویژگی های محصولات و خدمات خود بزرگنمایی کنید. بعنوان مثال : در طراحی تبلیغ دستمال کاغذی از 1 برگ دستمال کاغذی که یک لیوان نوشیدنی را پاک کرده استفاده نمایید.

15- در طراحی جسارت داشته باشید

از رنگبندی ثابت و بی روح استفاده نکنید. بعنوان مثال : برای تبلیغ محیط زیست و قطع درختان از رنگ سبز استفاده نکنید و از رنگ قرمز و چکیدن خون استفاده کنید. مرگ درختان مرگ زندگی است.

16- رفتار و عادت های اشتباه را نمایش دهید

بعنوان مثال برای تبلیغ عدم استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی می‌توانید تصویری از جاده‌ی کنار رودخانه استفاده کنید و در مرکز رودخانه لوکیشن یک شخص را نمایش دهید. “یعنی درصورتیکه درهنگام رانندگی از تلفن همراه استفاده کنید جایگاه شما وسط رودخانه است”

تبلیغات خلاقانه

نتیجه رانندگی با موبایل

تبلیغات خاص

تبلیغ شتاب خودروی فورد

17- از تصاویری استفاده کنید که فریب دهنده هستنتد

استفاده از خلاقیت و تغییر در ظاهر تصاویر. بعنوان مثال : برای تبلیغ یک خودرو با شتاب عالی می‌توانید از یک تصویر خیابان 3بعدی استفاده کنید، که خودرو در خیابان است و درهنگام شروع به حرکت به یکباره جاده عمودی می‌شود و یا همانند تصویر یک طرح کاملا مفهومی و خاص را استفاده نمایید.

18- از المان های موسیقی و هنر استفاده کنید

بعنوان مثال برای تبلیغ حشره کش یه قطعه موسیقی با نام پرواز زنبورها وجود دارد که از نت های زمین ریخته آن قطعه موسیقی روی کاغذ استفاده شده است که نشان دهنده قدرت حشره کش است که هر حشره ای را خواهد کشد حتی قطعه موسیقی (:-

19- عطر و طعم های جذاب را به نمایش بگذارید

از روش های تبدیلی و تغییر ماهیت سوژه ها استفاده نمایید. بعنوان مثال : برای تبلیغ یک نوشیدنی با طعم موهیتو از تصویر یک لیمو به شکل لیوان و یک قاشق به شکل نعنا استفاده کنید که نوشیدنی و یخ های داخل لیوان را هم میزند.

20 - مقایسه های قبل و بعد را انجام دهید

تاثیر گذاری محصولات یا خدمات خود را رخ بکشید. بعنوان مثال : برای طراحی تبلیغات مراکز پزشکی زیبایی می‌توانید از تصاویر قبل و بعد استفاده کنید.

21- حس فقدان و نبودن را القا کنید

انسان ها نسبت به از دست دادن عزیزان و دارایی هایشان تاثیرپذیر و حساس هستند. بعنوان مثال : برای تبلیغ طرح احترام به والدین و سالمندان از یک جایگاه خالی استفاده کنید. جایگاه خالی پدر بزرگ روی صندلی و یا تصویر مادربزرگ در قاب عکس روی طاقچه.

22- ذهن مخاطب را به چالش بکشید

استفاده از تصاویر تلفیقی که ایهام در تصاویر مشخص باشد. بعنوان مثال : برای طراحی تبلیغ یک همبرگر می‌توانید تصویری از نان روی همبرگر که کنار آن کنجد دارد را منتشر نمایید. با کمی دقت تصویری شبیه به یک سر تاس مشاهده می‌کنید.

23- جان دادن به اشیا

از حس جان دادن به اشیا جهت تاثیرگذاری بیشتر استفاده کنید. بعنوان مثال : برای طراحی تبلیغ با موضوع تحصیل و دانشگاه می‌توانید از تصویر یک مداد که به شکل انسان طراحی شده است استفاده کنید.

تبلیغات خاص

تبلیغ احترام به والدین با نمایش جای خالی پدر

تبلیغات حرفه ای

استفاده از تعداد زیادی DVD روی بدنه یک فلش

24- آی کیو افراد را به چالش بکشید

تبلیغ خود را با یک سوال چالش برانگیز منتشر نمایید. بعنوان مثال : شاید بارها سوالاتی با تست آی کیو مشاهده کرده اید که مثلا در تصویر زیر چند پنگوئن وجود دارد؟ طراحی تبلیغ خود را به این شکل انجام دهید که در دل هر پنگوئن یک پنگوئن دیگر است.

25- تکنولوژی و فناوری را قیاس کنید

مقایسه همواره توانسته نمونه خوبی از معرفی و نمایش یک تبلیغ باشد. بعنوان مثال : برای طراحی تبلیغ یک فلش می‌توانید از طراحی 100 سی دی یا دی وی دی بصورت فشرده استفاده نمایید که بدنه ی یک فلش را تشکیل می‌دهد.

26- با محصولات یک تصویر جدید ایجاد نمایید.

استفاده از ایده و خلاقیت در سازندگی تصاویر تاثیرگذار را فراموش نکنید. بعنوان مثال : برای نمایش یک محصول که از شهر شیراز تولید و عرضه می‌شود، می‌توانید با آن محصولات یکی از بناهای تاریخی شهر شیراز را طراحی نمایید.

نقض یک الگوی ثابت

برخی مدل‌هایی که از آن‌ها در طرح‌های خاص تبلیغاتی استفاده شده و می‌شود، شامل موارد زیر است:

تبلیغات خلاقانه در تبلیغات محیطی

اگر بتوانید از محیط اطراف خود برای تبلیغات و گسترش برند خود استفاده کنید، گام بزرگی در راستای موفقیت خود برداشته‌اید. تصویر زیر تبلیغات یک شرکت تولید اسپاگتی را نشان می‌دهد. این شرکت با استفاده از تبلیغات محیطی و ایده‌ای ناب، توجه مشتری را به برند خود جلب می‌کند.

تبلیغات خاص و حرفه ای
ارائه طرح‌های مفهومی و خاص

استفاده از شخصیت‌های کارتنی در تبلیغات

استفاده از شخصیت‎‌های محبوب و کارتنی، در تبلیغات شما تأثیری مثبت دارد؛ و باعث می‌شود؛ ماندگاری شما در ذهن مردم بیشتر شود. همانطور که امروزه استفاده از انیمیشن تبلیغاتی و موشن گرافیک در ارائه و نمایش تبلیغات افزایش یافته است، همواره استفاده از شخصیت ها و کاراکترهای کارتنی مورد توجه قرار گرفته است.

استفاده از طنز در تبلیغات

اگر در تبلیغات خود کمی طنز به کار ببرید، جذابیت تبلیغات را چندین برابر کرده و باعث جلب توجه بیشتر می‌شود. تبلیغات حرفه ای لزوما نباید لاکچری و خشک و ساده باشد، همانطور که طنز در هر جایی که بوده مانند سینما، فوتبال و… موفق بوده و همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌نمایید، طنز در تبلیغات نیز عامل موفقیت در تبلیغات خواهد بود. تصویر زیر، تبلیغ مربوط به خمیردندان است.

تبلیغات حرفه ای
تبلیغات خلاقانه و مفهومی

یک طرح زیبا برای ساک دستی

استفاده از طرح‌های گرافیکی جذاب در تبلیغات

تصاویر گرافیکی که ذهن بیننده را به چالش بکشد؛ و بیننده را به تفکر وادارد، موجب می‌شود تا مدت بیشتری برند شما در ذهن ببیننده بماند. بعنوان مثال در طراحی از رنگبندی متفاوت و یا از یک طرح عجیب استفاده نمایید. تبلیغات مفهومی و حرفه ای دقیقا در دل طراحی یک طرح تبلیغاتی است. درست زمانیکه شما طراحی تبلیغات خود را خلاقانه و خاص انجام می‌دهید و مخاطبین خود را با چالش مواجه می‌کنید.

استفاده از وسایل مورد استفاده عموم

در تبلیغ محصولات خود از وسایلی که مردم به صورت روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنند و باعث بیشتر دیده شدن و در نتیجه جلب توجه مشتریان می‌شود؛ استفاده کنید. از گذشته تاکنون تبلیغات روی ساک دستی ، نایلون خرید ، دستگیره مترو و اتوبوس و… بوده و هست. اگر توجه کنید و کمی تامل کنیم ما هیچ یک از این تبلیغات را بخاطر نداریم جز آنهایی که تبلیغات خود را مفهومی و خلاقانه طراحی کرده بودند. بعنوان مثال در طراحی ساک دستی همانند طرح زیر عمل نمایید.

ارائه طرح‌های مفهومی و تبلیغات خاص توسط شرکت تبلیغاتی ماکان

همانطور که مشاهده کردید، طرح‌های فوق، علاوه بر زیبایی، جذابیت بالایی دارند و کاملا جزو تبلیغات حرفه ای هستند.

تبلیغات به این شکل، توجه مشتریان را به خود جلب کرده و کنجکاوی آنها را برانگیخته می‌کند.
مشتریان با دیدن تبلیغات خلاقانه و خاص ، پیگیر می‌شوند تا بدانند برند یا شرکت مذکور چه خدماتی ارائه می‌دهد.

شرکت تبلیغاتی ماکان با سالها سابقه فعالیت، دارای تیم خلاق و خوش ذوق، جهت ارائه طرح‌های تبلیغاتی مفهومی و خاص برای معرفی و تبلیغ محصولات و خدمات شما است. تیم فنی اتاق فکر شرکت تبلیغاتی ماکان متشکل از اساتید دانشگاه، کارشناسان تبلیغات، و مدیران چند واحد تبلیغاتی است. برای مشاوره و دریافت طرح های تبلیغاتی مفهومی و خاص مرتبط با کسب و کار خود با ما تماس بگیرید.