بک لینک تضمینی

ترافیک سایت خود را افزایش دهید

بک لینک چیست ؟

یکی از روش‌های استفاده شده در سئو، برای بالا بردن رتبه و رنک سایت، استفاده از بک لینک یا لینک سازی (Link Building) است. بک لینک سازی به عملیات قرار دادن لینک وب سایت در سایت‌های دیگر گفته می‌شود. اگر بک لینک سازی در وب سایت به درستی انجام شود، تأثیر مثبتی در رنک سایت دارد؛ و بالعکس بک لینک‌سازی نامناسب، به رتبه سایت صدمه وارد می‌کند. شرکت تبلیغاتی ماکان ارائه دهنده خدمات بک لینک تضمینی است که شما می‌توانید جهت خرید بک لینک فالو و بک لینک تضمینی با ما در ارتباط باشید. بعد از استفاده از بک لینک، تاثیر بک لینک روی سئو را ملاحظه می‌نمایید.

در این مقاله نکاتی را برای انجام بک لینک سازی موفق به شما ارائه می‌دهیم.

یکی از روش‌های استفاده شده در سئو، برای بالا بردن رتبه و رنک سایت، استفاده از بک لینک یا لینک سازی (Link Building) است. بک لینک سازی به عملیات قرار دادن لینک وب سایت در سایت‌های دیگر گفته می‌شود. اگر بک لینک سازی در وب سایت به درستی انجام شود، تأثیر مثبتی در رنک سایت دارد؛ و بالعکس بک لینک‌سازی نامناسب، به رتبه سایت صدمه وارد می‌کند. شرکت تبلیغاتی ماکان ارائه دهنده خدمات بک لینک تضمینی است که شما می‌توانید جهت خرید بک لینک فالو و بک لینک تضمینی با ما در ارتباط باشید. بعد از استفاده از بک لینک، تاثیر بک لینک روی سئو را ملاحظه می‌نمایید.

در این مقاله نکاتی را برای انجام بک لینک سازی موفق به شما ارائه می‌دهیم.

قبل از شروع بک لینک سازی، سئوی سایت را بررسی کرده، و از عدم وجود مشکل در سئوی سایت خود اطمینان حاصل فرمایید. بهتر است بررسی سئوی سایت را به متخصص سئوکار بسپارید. همچنین برای بک لینک سازی، باید سایت دارای محتوای کافی باشد. پس از بررسی محتوا و سئوی سایت، بک لینک سازی را آغاز کنید. خدمات بک لینک شامل ایجاد بک لینک رایگان توسط خودتان و همچنین خرید بک لینک فالو و خرید بک لینک تضمینی می‌شود. تاثیر بک لینک روی سئو زمانی خوب است که بک لینک از سایت‌های قوی و با رتبه بالا باشد.

هرچقدر سایت های بیشتر و معتبرتری به صفحات شما لینک داده باشند شانس شما برای کسب جایگاه در نتایج گوگل بیشتر خواهد شد.

اگر هنوز با مفهوم سئو آشنا نشدید پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهبود سئوی وب سایت را از ابتدا دنبال کنید و یا به مقاله سئو چیست مراجعه نمایید.

جهت بررسی محتوا و سئوی سایت خود می‌توانید با متخصصان شرکت تبلیغاتی ماکان در تماس باشید.

شما نباید به یکباره تعداد زیادی بک لینک برای سایت خود خریداری نمایید.

بعنوان مثال اگر تعداد کل بک لینک‌های سایت شما از 50 سایت منحصر به فرد است

شما نباید به یکباره از 1000سایت بک لینک خریداری کنید و ورودی داشته باشید.

در این صورت سایت شما از طرف گوگل شناسایی و اصطلاحا پنالتی خواهد شد.

تاثیر بک لینک روی سئو

یکی از مکان‌های مناسب برای ایجاد بک لینک، تالارهای گفتمان است.

می‌توانید در تالارهای گفتمان مقاله‌های خود را با ذکر منبع منتشر کنید.

می‌توانید وبلاگ‌هایی رایگان ساخته و در آن‌ها نیز با ذکر منبع مقاله‌های خود را منتشر کنید.

زمان مناسب بک لینک‌سازی

عملیات بک لینک‌سازی، باید به طور طبیعی و در بازه زمانی مناسب، انجام شود.

به طوری که میانگین بک لینک‌های درج شده در زمان‌های مختلف برابر باشد.

تاثیر بک لینک روی سئو

تعداد بک لینک‌ها

هرچه تعداد بک لینک‌ها بیشتر باشد بهتر است. اما کیفیت بک لینک‌ها تا حد زیادی در سئوی سایت تأثیر دارد.
اگر کیفیت لینک‌ها خوب باشد، در سئوی سایت تاثیر مثبت دارد؛ در صورتی که کیفیت لینک‌ها خوب نباشد و یا لینک‌ها خراب باشند، در سئوی سایت تأثیرات منفی زیادی دارد.

تفاوت لینک سازی داخلی و خارجی

مبحث لینک سازی به دو بخش اصلی لینک سازی داخلی و خارجی تقسیم می‌شود که تفاوت‌های مهمی با هم دارند.

لینک سازی داخلی یعنی ایجاد بک لینک میان صفحات داخلی یک سایت. یعنی اگر صفحه‌ای از سایت شما به صفحه‌ای دیگر از سایت شما لینک داده باشد لینک داخلی ایجاد شده است ولی اگر لینک از سایت دیگری به یکی از صفحات سایت شما ایجاد شده باشد یک لینک خارجی یا بک لینک خارجی برای شما ایجاد شده است.
در این مقاله بیشتر به مفاهیم لینک سازی خارجی می‌پردازیم.

تفاوت بک لینک فالو و نوفالو

لینک‌ها را می‌توان به دو دوسته دسته بندی نمود.

هر لینک به صورت پیش فرض Dofollow محسوب می‌شود مگر آنکه در کد HTML آن از ویژگی Nofollow استفاده شده باشد. زمانی که ربات گوگل بک لینک‌های نوفالو را مشاهده می‌کند ارزش و اعتباری به صفحه هدف منتقل نمی‌کند. خرید بک لینک فالو از نظر گوگل مهم است و روی سئو تاثیر مثبت دارد. گوگل در سال ۱۹۹۰ مفهوم پیج رنک را معرفی کرد و در آن زمان تعداد بک لینک‌های یک وب‌سایت تاثیر بسیار زیادی بر رتبه بندی آن در نتایج گوگل داشت. متخصصین سئو و مدیران وب سایت‌ها از این نکته استفاده کردند و با تکنیک‌هایی مانند تبادل لینک یا خرید بک لینک تلاش کردند تا جایگاه خود در نتایج جستجو را بهبود دهند.

با زیاد شدن معاملات بک لینک، گوگل الگوریتم‌های خود را آپدیت کرد و الگوریتم پنگوئن را برای شناسایی و جریمه سایت‌هایی که از این روش‌های لینک سازی استفاده می‌کردند معرفی کرد. همچنین در ادامه پیج رنک را به کلی حذف کرده و تلاش کرد تا وابستگی رتبه بندی نتایج به لینک سازی را تا حد امکان کاهش دهد. سایت هایی که بک لینک غیرطبیعی داشته باشند توسط الگوریتم پنگوئن جریمه می‌شوند. درهنگام دریافت خدمات بک لینک باید اطلاعات کامل و دقیقی از آن داشته باشید.

متن لینک شده یا Anchor Text

متن لینک شده به این معنی است که لینک بر روی چه عبارتی قرار داده شده است.
بعنوان مثال در گذشته رایج بود که می‌گفتند “برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید” و لینک را بر روی کلمه اینجا قرار می‌دادند. در عمل عبارت “اینجا” متن لینک شده یا همان Anchor Text محسوب می‌شود. زمانیکه گوگل یک بک لینک به سایت شما را مشاهده می‌کند به متن لینک شده توجه زیادی داشته و عملا ارزش و اعتبار منتقل شده به سایت شما در این عبارت خواهد بود. اگر سایت شما با عبارت “کتاب” لینک شده باشد جایگاه شما زمانی که یک کاربر در گوگل عبارت کتاب را جستجو می‌کند بهتر خواهد شد ولی اگر این لینک با عبارت “موبایل” ایجاد شده باشد جایگاه شما در عبارت “موبایل” بهبود خواهد یافت.

تعیین ارزش بک لینک توسط گوگل

بک لینک‌هایی که از سایت‌های مختلف به سایت شما ایجاد می‌شود ارزش و اعتبار یکسانی از دید گوگل نخواهند داشت.
گوگل تلاش می‌کند فاکتورهای مختلفی را برای تعیین ارزش یک بک لینک لحاظ کند که مهمترین آنها به شرح زیر است:

اعتبار دامنه

اعتبار صفحه

تعداد لینک خروجی

ارتباط موضوعی

محل قرارگیری لینک

1- اعتبار دامنه یا Domain Authority

فاکتورهای بسیاری برای تعیین اعتبار دامنه شما لحاظ می‌شود که برخی از آنها عبارتند از :

عمر دامنه
نوع دامنه
تعداد بک لینک‌های دریافتی
تعداد لینک‌های خروجی
فعالیت در شبکه‌های اجتماعی
و… .

هرچقدر اعتبار دامنه‌ای که به شما لینک داده بیشتر باشد ارزش بک لینک و تاثیر آن بر جایگاه شما در گوگل بیشتر خواهد بود.

2- اعتبار صفحه یا Page Authority

اعتبار صفحه شباهت زیادی به اعتبار دامنه دارد ولی برای یک صفحه خاص از آن دامنه محاسبه می‌شود.
ممکن است دامنه اعتبار بسیار بالایی داشته باشد ولی صفحه‌ای که از آن لینک دریافت کرده‌اید اعتبار پایینی در آن دامنه داشته باشد. میزان اعتبار صفحه معمولا براساس لینک سازی داخلی سایت به آن صفحه و بک لینک‌هایی که مستقیما برای همان صفحه ایجاد شده است تعیین می‌گردد. صفحاتی که لینک سازی داخلی خوبی داشته باشند معمولا اعتبار بالایی نیز خواهند داشت. بعنوان مثال صفحاتی که در منوی اصلی سایت هستند معمولا معتبرترین صفحات آن دامنه خواهند بود.

برای بررسی page authority و domain authority ابزارهای مختلفی وجود دارند که بهترین آنها عبارتند از

Serpchecker که توسط سایت mangools.com معرفی شده

و open site explorer که ابزاری قدرتمند از سایت moz.com است.

3- تعداد لینک های خروجی

هر دامنه‌ای که به شما لینک می‌دهد احتمالا به سایت‌های دیگری نیز لینک داده است.
هرچقدر تعداد سایت‌هایی که در یک صفحه یا در کل یک دامنه لینک شده‌اند بیشتر باشد ارزش و اعتباری که به هریک از آنها می‌رسد کاهش خواهد یافت. معمولا سایت‌هایی که در زمینه درج رپورتاژ یا فروش بک لینک فعالیت می‌کنند علاوه بر شما به سایت‌های بسیاری لینک داده‌اند و همین مسئله موجب کاهش ارزش و اعتبار این نوع لینک سازی می‌شود.

4- میزان ارتباط موضوعی سایت شما با سایت لینک دهنده

بک لینک باید حتی الامکان از سایت هایی با موضوع مرتبط با موضوع سایت شما باشد.
یکی از مواردی که گوگل توجه ویژه‌ای به آن دارد و تلاش می‌کند تا در فاکتورهای رتبه بندی نتایج جستجو از آن استفاده کند، ارتباط موضوعی میان صفحات لینک شده است. بعنوان مثال اگر شما در زمینه تورهای مسافرتی فعالیت می‌کنید ولی بک لینک‌های شما همگی از سایت‌های دانلود هستند ارزش و اعتبار زیادی برای شما ایجاد نمی‌کنند. ولی اگر این بک لینک‌ها از سایت‌هایی با موضوع سفر، گردشگری، خرید بلیت و… برای شما ایجاد شده باشد می‌تواند اثرگذاری بهتری در جایگاه شما داشته باشد.

5- محل قرارگیری بک لینک

محل قرار گیری بک لینک در سایت اهمیت بسیاری دارد.
ممکن است لینک شما در محتوای یک مقاله، سایدبار و یا حتی فوتر قرار گرفته باشد. لینک‌هایی که در محتوای صفحه هستند ارزش بیشتری در مقایسه با لینک‌های موجود در سایدبار و فوتر خواهند داشت. به طور معمول لینک‌هایی که در فوتر یا سایدبار قرار داده می‌شوند در همه صفحات آن سایت نمایش داده می‌شوند، به این لینک‌ها اصطلاحا Sitewide گفته می‌شود. قرارگیری بک لینک شما در همه صفحات یک سایت می‌تواند عاملی برای تشخیص خریداری آن لینک توسط ربات های گوگل باشد و ممکن است با تکرار زیاد این اتفاق الگوریتم پیگوئن سایت شما را جریمه کند.

خرید بک لینک تضمینی می‌تواند خیال شما را آسوده نماید تا از خدمات بک لینک استفاده نمایید و با تاثیر بک لینک روی سئو بتوانید جایگاه سایت خود را در گوگل بهبود ببخشید. همانطور که گفتیم بک لینک یکی از موارد تاثیرگذار در سئو است که تاثیر آن کاملا مشهود است.

شرکت تبلیغاتی ماکان در زمینه ارائه خدمات سئو و خدمات بک لینک فعالیت می‌نماید. خرید بک لینک فالو و خرید بک لینک تضمینی تاثیر بسزایی روی سئو دارد. تاثیر بک لینک روی سئو کاملا منحصر به فرد و کاربردی است.

شرکت تبلیغاتی ماکان، با حضور متخصصین سئو، آماده به همکاری با شما در زمینه بک لینک‌سازی می‌باشد.

در صورت نیاز به بک لینک‌سازی و یا انجام سئوی حرفه ای روی سایت، با ما در ارتباط باشید.