ارائه گزارشات و نتیجه گیری طرح

از نتیجه و بازدهی تبلیغات استفاده نمایید

پس از بررسی هدف کارفرمایان از تبلیغات، برنامه ریزی و زمان‌بندی تبلیغات، ارائه روش‌های تبلیغاتی و یا استراتژی کمپین تبلیغاتی و اجرای روش‌ها و طرح‌های ارائه شده توسط مشاور تبلیغاتی، باید نتیجه و میزان اثر بخشی تبلیغات بررسی و گزارش آن به کارفرما ارائه شود. ارائه گزارشات و نتیجه گیری طرح، باعث افزایش اعتماد و جلب رضایت کارفرما شده و کارفرما میزان افزایش فروش خدمات و محصولات و همچنین میزان افزایش سود خود را خواهد فهمید. اندازه گیری اثربخشی تبلیغات و نتیجه گیری از تبلیغات می‌تواند شما را در ادامه روند اهداف تبلیغاتی خود راهنمایی نماید و شما را در مسیر درست قرار دهد. ارائه گزارشات و نتیجه گیری طرح تبلیغاتی توسط کارشناسان شرکت تبلیغاتی ماکان بعد از اجرای پروژه های تبلیغاتی در جهت نمایش تاثیرات طرح تبلیغاتی به کارفرمایان ارائه می‌شود.

اما بررسی و نتیجه گیری طرح به چه شکل انجام خواهد شد؟

مشاورین تبلیغاتی باید قبل و بعد از شروع دوره تبلیغاتی و یا راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی، آمار و گزارش برخی موارد را داشته باشند. برای مثال باید بدانید قبل از شروع تبلیغات، شرکت یا فروشگاه کارفرما چه میزان مشتری داشته؛ و پس از اتمام تبلیغات افزایش مشتری ایشان چند درصد بوده است. اگر برای فروشگاه‌های آنلاین تبلیغات انجام داده‌اید، میزان بازدید از صفحه و یا سایت فروشگاه قبل و بعد از تبلیغات چقدر بوده است؛ افزایش بازدید از صفحه و سایت فروشگاه یعنی تبلیغات شما مؤثر واقع شده است. رشد سود شرکت نیز از مهم‌ترین عواملی است که باید بررسی و به کارفرما گزارش داده شود. میزان بودجه استفاده شده از کل بودجه اختصاصی نیز دیگر مؤلفه مهم نتیجه‌گیری تبلیغات است.

اندازه گیری اثربخشی تبلیغات و تاثیرات طرح تبلیغاتی
ارائه گزارشات و نتیجه گیری طرح

نتیجه گیری از تبلیغات

اگر از تبلیغ محصولات و خدمات خود راضی بوده‌اید، تبلیغات را متوقف نکنید.

ادامه تبلیغات در روند افزایش فروش خدمات و محصولات شما و توسعه برندتان مؤثر است. اما اگر شیوه‌های تبلیغاتی را مؤثر ندانستید و فروش خدمات و محصولات شرکت و یا فروشگاهتان موجب جلب رضایت شما نشده است، نگران نباشید و دیگر روش‌ها و طرح‌های تبلیغاتی را امتحان کنید. تاثیرات طرح تبلیغاتی به همین جهت است که سنجیده می‌شود تا بدانیم که از این به بعد نیز از همین روش تبلیغاتی استفاده نماییم یا از روش های دیگر.

برخی از محققان حوزه تبلیغات بر این نکته واقف هستند که فقط مساله این است که نمی دانند کدام تبلیغات باعث فروش می گردد و با انجام کدام تبلیغات، پول خود را در آب ریخته اند. طبق تحقیقات انجام شده بر روی ۷۸ برند، مشخص شد که در بیش از ۷۰ درصد تبلیغات ارائه شده تاثیر کوتاه مدت بر فروش داشته اند. از این میان ۳۰ درصد تاثیر بلند مدت داشته اند.

از طرفی نیز اگر به هزینه تبلیغات مانند هزینه‌های دیگری چون آب، برق، گاز و… می‌نگرید، سخت در اشتباهید.
تبلیغات خود یک سرمایه گذاری است که باید برگشت داشته باشد، بنابراین در زمان ها و مکان هایی که مخاطب ندارید، تبلیغ نکنید.

ارائه گزارشات و نتیجه گیری طرح

اندازه گیری اثربخشی تبلیغات

اندازه گیری اثربخشی تبلیغات بسیار حایز اهمیت است.

برای اندازه گیری تبلیغات باید ببنید که آیا پیامی که شما قصد انتقال آن را داشتید، به درستی منتقل شده است یا خیر و اینکه آیا پیام به درستی انتخاب شده است ؟

اگر ارائه گزارشات و نتیجه گیری طرح را حدف کنید در واقع یک مجموعه فعالیت بی نتیجه صورت داده اید. پیشنهاد مشاوران به مدیران شرکت ها این است باید برای غلبه نمودن بر رقبا، در ابتدا به خودمان حمله کنیم!

این موضوع را کمی تشریح می کنیم؛ بدین معنا که هر فعالیتی انجام می دهید نتیجه آن را بسنجید. برای آنکه بتوانیم یک سلسله تبلیغات (کمپین تبلیغات یا برنامه جامع تبلیغات) اثربخش داشته باشید باید اصولی از تبلیغات مد نظر قرار گیرد.

شرکت تبلیغاتی ماکان، با ارئه بهترین طرح‌های تبلیغاتی، نتیجه‌ای مطلوب برای شما رقم خواهدزد و موجب جلب رضایت شما خواهدشد.

برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.