4 اشتباه در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

4 اشتباه در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

4 اشتباه در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

4 اشتباه در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

امروزه اغلب کارفرمایان برای توسعه برند و افزایش فروش خدمات و محصولات شرکت و یا فروشگاه خود از تبلیغات به شیوه‌های مختلف استفاده می‌کنند. از جمله این تبلیغات، تبلیغات و بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی می‌باشد. اما گاهی کارفرمایان با اشتباه در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی نه تنها موجب توسعه برند خود نمی‌شوند.

بلکه باعث می‌شوند، تبلیغاتشان بی‌اثر باشد و یا حتی تأثیر سوء در کسب و کارشان داشته باشد. در این مقاله قصد داریم 4 اشتباه در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را به شما عزیزان یادآور شویم.

4 اشتباه در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

1- نداشتن تقویم محتوایی :

گذاشتن یک پست صرفا برای همان روز بدون هدف و اینکه برای روزهای آینده برنامه‌ای داشته باشید، از اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی است. بهتر است یک تقویم محتوایی داشته باشید تا به طور کوتاه مدت و یا حتی بلند مدت برای محتوایی که قرار است منتشر کنید، برنامه‌ریزی کنید.

2- گرافیک و ظاهری ضعیف :

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و وجود نرم افزارهای گرافیکی مختلف، تصاویر و ویدئوهای استفاده شده در پست‌های شبکه‌های اجتماعی شما باید از کیفیت بالا و ظاهری مناسب برخوردار باشند. جذابیت تصاویر و ویدئوها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید با انتخاب تصاویر، گیف‌ها و ویدئوها، کاربرانی را که در حال اسکرول کردن صفحات شبکه‌های اجتماعی هستند را جذب کنید، تا محتوای آن پست را نیز مطالعه نمایند.

3- گوش ندادن به مشتریان :

زمانی که مشتریان پست‌های شما را مشاهده می‌کنند، ممکن است نظر، پیشنهاد و یا انتقادی داشته باشند و بخواهند به شما منتقل کنند. در این زمان اگر شما به نظرات آنان توجه نکنید و یا انتقاداتشان را در تبلیغات خود اثر ندهید. وفاداری مشتریان را از دست خواهید داد.

4- عدم پاسخ‌دهی به مشتریان :

زمانی که مشتریان در شبکه‌های اجتماعی در مورد پست‌های شما نظر می‌دهند و یا از شما سؤالی می‌پرسند. باید به موقع و قانع کننده به آنها پاسخ دهید. این عمل نشان می‌دهد که شما برای مشتریانتان ارزش قائل هستید. با توجه به نکات ذکر شده و اشتباه نکردن در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی گامی موفق در تبلیغات و توسعه برند خود بردارید.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟