رفع خطای Avoid a character set in the meta tag

رفع خطای Avoid a character set in the meta tag

رفع خطای Avoid a character set in the meta tag

رفع خطای Avoid a character set in the meta tag

در سری مقالات آموزش استفاده از سایت GTmetrix ؛ پس از آموزش رفع خطای Enable gzip compression ، در این بخش می‌خواهیم درخصوص موضوع رفع خطای Avoid a character set in the meta tag که یکی از خطاهای PageSpeed مربوط به خطاهای gtmetrix است، بپردازیم.

در مقالات گذشه به معرفی سایت GTMetrix و آموزش افزایش سرعت سایت با استفاده از ابزار GTMetrix پرداخته‌ایم و امروز آموزش رفع خطاهای Pagespeed را خواهیم گفت. اولین خطایی که در سایت GTMetrix بخش مربوط به خطاهای Pagespeed می‌باشد، خطای Avoid a character set in the meta tag است.

آیا موضوع character set را می‌شناسید؟
علت اینکه گوگل خطای “از کاراکتر تنظیم شده در برچسب متا خودداری کنید” را نمایش می‌دهد چیست؟
چرا انجام این کار باعث ارتقا سئوی سایت شما خواهد شد؟
در ادامه این مقاله به تشریح این خطا و رفع این مشکل خواهیم پرداخت.

نکته جالب و قابل توجه در خصوص رفع خطای Avoid a character set in the meta tag این است که با رفع این خطا، خطای Specify a character set early نیز رفع خواهد شد.

خلاصه‌ای از خطای Avoid a character set in the meta tag

نام: Avoid a character set in the meta tag
نوع: محتوا
اولویت: کم
میزان سختی: راحت
میانگین امتیاز: ۹۹%

مرورگرها برای چگونگی نمایش سایت شما به کاربران از موضوع character set استفاده می‌کنند. character set یک استاندارد بین المللی است که نسبت به بقیه استانداردها کامل‌تر است. تبادل اطلاعات چند زبانه با این موضوع رفع می‌شود. یکی از پراستفاده ترین مقدارهای این متاتگ UTF-8 است که برای اکثر سایت ها از آن استفاده می‌شود. البته مقدارهای دیگری هم برای این متاتگ استفاده می‌شود مقدارهای مانند ASCII و … . متاتگ character set با مقدار UTF-8 شبیه به کد زیر است.

<meta http-equiv=”Content-Type” content=”text/html; charset=utf-8″/>

خطای Avoid a character set in the meta tag همانطور که از ترجمه انگلیسی آن پیداست به معنی اجتناب از استفاده character set است. در واقع ابزار Gtmetrix به شما این خطا را می‌دهد که از متاتگ character set اجتناب کنید و استفاده نکنید.

البته این خطا در بسیاری از سایت‌ها به اشتباه توضیح داده شده است که شما باید از این متاتگ استفاده کنید تا این خطا رفع شود و این کاملا اشتباه است. متاسفانه یکی دو سایت این موضوع را به اشتباه منتشر کرده‌اند و ما بقی نیز از آنها کپی کرده‌اند، لذا این موضوع باعث شده تا اطلاعات اشتباه دراختیار کاربران قرار بگیرد.

توضیحات سایت Gtmetrix

Why should you avoid setting it in the meta http-equiv tag?
Setting the character set in the meta http-equiv tag disables the lookahead downloader in Internet Explorer 8. Disabling the lookahead downloader can substantially increase the amount of time it takes to load your page.
Web developers should specify the CHARSET in the HTTP Content-Type response header, as this ensures that the performance benefit of the Lookahead Downloader is realized.

همان‌طور که خواندید gtmetrix می‌گوید متاتگ character set مشکلاتی در IE8 دارد و جهت افزایش زمان لود از هدر مخصوص CHARSET استفاده شود. در ادامه از توضیحات gtmetrix بخوانید:

How to do it?
In order to avoid using meta tags you must set the Character Set from the Server.
This is the most efficient method to set the character set, because you don’t need to set it for every page. Set your server to send a Content-Type header for all documents it serves that are of type text/html.

ذکر می‌کند که به منظور اجتناب از متاتگ، Character Set را سمت سرور تنظیم می‌کنیم تا هر بار لازم نباشد با متاتگ Character Set در هر صفحه آن را لود کنیم و کافیست سرور یک بار ارسال کند تا به همه سندها (صفحات و فایل‌ها) اعمال شود. خطای Avoid a character set in the meta tag در خطاهای سایت جی تی متریکس که در بخش خطاهای Pagespeed است معمولا به رنگ سبز است و بدون مشکل است.

در HTML5 بصورت پیشفرض از UTF-8 استفاده می‌شود. به همین دلیل در اکثر مواقع این خطا به رنگ سبز است و مشکل کاراکتری برای سایت‌ها بوجود نمی‌آید.

نحوه حل مشکل character set

برای رفع خطای Avoid a character set in the meta tag می‌بایست متاتگ را بصورت character set و به صورت یک درخواست http استفاده نمایید. برخی از مرمروگرهای قدیمی مانند IE8 و نسخه های قدیمی‌تر با چنین متاتگی مشکل دارند.

با استفاده از زبان سمت سرور یک درخواست از سمت http header برای مرورگر جهت مقداردهی character set ارسال کنید. حتما این نکته را درنظر بگیرید که صرفا وجود متاتگ character set باعث بوجود آمدن مشکل نخواهد شد اما باید درخواست http باشد.

آموزش رفع خطاهای PageSpeed در سایت GTmetrix
آموزش رفع خطاهای PageSpeed در سایت GTmetrix

کد متاتگ character set در PHP

اگر با خطای character set برخورد می‌کنید، می‌توانید از کد زیر که یک درخواست HTTP Header ارسال می‌کند، استفاده نمایید.

header(“Content-Type: text/html; charset=utf-8”);

کد متاتگ character set در Apache

برای رفع خطای Avoid a character set in the meta tag اگر سرور شما Apache است و زبان سرور شما php نیست کد زیر را در htaccess قراردهید.
درضمن درصورتیکه از زبان و سرور خود اطلاع ندارید به هاستینگ خود تیکت بزنید.

AddType ‘text/html; charset=UTF-8’ html

کد متاتگ character set در Nginx

و یا اگر وب سرور شما nginx است کد زیر را در قسمت config سرور قرار دهید

more_set_headers -t ‘text/html’ ‘Content-Type: text/html; charset=utf-8’;

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید این مقاله گوگل را مطالعه فرمایید.

جمع بندی رفع خطای Avoid a character set in the meta tag

آموزش افزایش سرعت سایت با استفاده از ابزار gtmetrix را بصورت جدا جدا توضیح میدهیم و و در هر بخش به یکی از خطاهای gtmetrix خواهیم پرداخت. در این مقاله به حل مشکل خطای character set پرداختیم .

پیشنهاد میکنیم اگر اطلاعات کافی از رفع خطاها، تغییر کد، سرور و هاست، سایت gtmetrix و بطور کل بهبود سئوی وب سایت ندارید با کارشناسان شرکت تبلیغاتی ماکان جهت ارتقای سئوی سایت و افزایش سرعت سایت در ارتباط باشید.

مقاله آموزش رفع خطای Avoid CSS @import نیز می‌تواند کاربردی باشد.

پایان مقاله رفع خطای Avoid a character set in the meta tag

شما با رفع خطای اشاره شده می‌توانید خطای Specify a character set early را هم رفع کنید.
خطای دوم هم جز خطاهای Pagespeed گوگل می‌باشد.
این جلسه از آموزش استفاده از سایت GTmetrix هم به پایان رسید. با ما همراه باشید تا به آموزش رفع مابقی خطاهای gtmetrix بپردازیم.

آموزش بعدی : آموزش رفع خطای Avoid bad requests

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟