رفع خطای Avoid bad requests

رفع خطای Avoid bad requests

آموزش رفع خطای Avoid bad requests در سایت gtmetrix

آموزش رفع خطای Avoid bad requests در GTmetrix

همانطور که وعده داده‌ایم از سری مقالات آموزش سایت gtmetrix بخش آموزش رفع خطاهای pagespeed با مقالات رفع خطاهای سایت gtmetrix همراه باشید. در این مقاله قصد داریم تا از بخش خطاهای pagespeed به رفع مشکل و خطای Avoid bad requests بپردازیم.

بعد از معرفی سایت GTmetrix و آموزش رفع خطای Avoid a character set in the meta tag حال به آموزش رفع خطای Avoid bad requests در سایت GTmetrix می‌پردازیم. رفع خطاهای سایت gtmetrix منجر به افزایش سرعت سایت و بهبود سئوی وب سایت شما خواهد شد.

خلاصه‌ای از خطای Avoid bad requests

نام: Avoid bad requests
بخش : خطاهای pagespeed
نوع: محتوا
اولویت: بالا
میزان سختی: راحت
میانگین امتیاز: ۹۷%

خطای Avoid bad requests چیست ؟

خطای Avoid bad requests یکی از خطاهای pagespeed در سایت gtmetrix است. گاهی ممکن است که شما در کدها و یا فایل های HTML و CSS خود یک فایلی را فراخوانی کرده باشید که آن فایل دیگر وجود ندارد. بعنوان مثال ممکن است شما یک عکس را فراخوانی کرده باشید و کد آن را داخل فایل HTML یا CSS قرار داده باشید، مرورگر این درخواست را خوانده و عکس را از سمت سرور فراخوانی میکند.

طبیعتا باتوجه به عدم وجود عکس سرور اطلاعاتی برای ارائه به مرورگر نخواهد داشت. این عمل نه تنها باعث صرف زمان برای فراخوانی و عدم ارسال اطلاعات از سمت سرور خواهد شد، بلکه همین عدم وجود تصویر برای سلیت شما مناسب نخواهد بود. بعد از این اتفاق است که Avoid bad requests رخ می‌دهد.

دلایل رخ دادن خطای Avoid bad requests

رخ دادن خطای Avoid bad requests می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از دلایل آن را در مثال بالا ذکر کردیم که به آن خطاط 404 نیز می‌گویند که اکثر ما با آن مواجه شده‌ایم. یا دلیل دیگری که میتواند باعث بوجود آمدن خطای Avoid bad requests باشد فراخوانی برخی از فایل ها از سایت های دیگر است که اکنون آن فایل ها و یا سایت ها به هر دلیلی در دسترس نیستند.

دلیل دیگر این خطا میتواند خطای 500 باشد. اصولا زمانیکه فایلی فراخوانی شود و آن فایل به هر دلیلی موجود نباشد این خطا بوجود می‌آید.

توضیح: خطای 404 یک پاسخ استاندارد http است که نشان می‌دهد امکان ارتباط با سرور برقرار است اما سرور نمی‌تواند
درخواست کاربر را بیابد. این خطا گاهی اگر شما لینکی را به اشتباه در سایتی جستجو نمایید نیز بوجود می‌آید.
در این حالت سرور خطایی را با عنوان 404 Not Found را نمایش می‌دهد.

چگونه خطای Avoid bad requests را بیابیم ؟

در برخی مواقع یافتن خطای Avoid bad requests کاملا مشخص و واضح است. بعنوان مثال زمانیکه شما یک تصویر را فراخوانی می‌کنید و آن تصویر در سایت شما باز نمی‌شود. گاهی اما یافتن این خطا به همین سادگی نیست و باید از ابزارهای مناسب برای یافتن دلایل بوجود آمدن خطای Avoid bad requests استفاده نمایید. برای یافتن این دلایل ما به شما استفاده از کنسول مرورگر را پیشنهاد می‌دهیم.

سایت خود را در یکی از مرورگرها باز نمایید. (مرورگر تفاوتی ندارد کروم، موزیلا و یا اپرا باشد.) سپس روی صفحه کلیک راست نمایید و گزینه Inspect element یا کلید F12 صفحه کلید را بزنید. در صفحه باز شده مطابق تصویر زیر به بخش Network مراجعه نمایید و در لیست Request ها اگر گزینه‌ای به رنگ قرمز بود، آن موردها دلایل بوجود آمدن خطای Avoid bad requests می‌باشند.

چگونه خطای Avoid bad requests خطای Avoid bad requests

چگونه مشکل Avoid bad requests را رفع کنیم؟

اغلب این مشکل براحتی رفع می‌شود. بعد از اینکه قطعه کدی که ایراد دارد را یافتیم کافیست آن قسمت را اصلاح یا حذف نماییم. به همین راحتی مشکل Avoid bad requests حل می‌شود. بعنوان مثال اگر یک فایل یا تصویر فراخوان می‌شود که دیگر وجود ندارد کافیست آن قطعه کد را حذف نمایید و یا آدرس فایل و تصویر جدیدی را جایگزین و اصلاح نمایید.

البته گاهی نیاز است آن کد اصلاح شود و باید از پاک کردن آن اجتباب کنید. بهتر است آن قطعه کد را کپی نمایید و نگهدارید و بعد آن را پاک نمایید، بعد از پاک کردن مجددا سایت را بررسی نمایید اگر مشکل آن بخش حل شده بود که هیچ، اما اگر مشکل بیشتر شد و یا حل نشده بود بهتر است کدی که کپی کرده بودید را به جای خودش برگردانید و آن را اصلاح نمایید تا مشکل حل شود.

نتیجه گیری رفع خطای Avoid bad requests

پیشنهاد می‌کنیم اگر دانش برنامه نویسی شما زیاد نیست و نمی‌توانید این مشکل و بطور کلی خطاهای سایت gtmetrix را حل نمایید بهتر است با کارشناسان سئو و بهینه سازی سایت شرکت تبلیغاتی ماکان در ارتباط باشید و افزایش سرعت سایت و به طبع آن ارتقای سئوی سایت خود را به ما بسپارید.

این جلسه از آموزش استفاده از سایت GTmetrix هم به پایان رسید. با ما همراه باشید تا به آموزش رفع مابقی خطاهای gtmetrix بپردازیم.

آموزش بعدی : آموزش رفع خطای Avoid CSS @import

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.
پیلار و کلاستر
آموزشی

پیلار و کلاستر

پیلار و کلاستر پیلار و کلاستر یکی از جدیدترین استراتژی‌ها برای سئو است. در سال 2015 RankBrain این استراتژی را

ادامه مطلب »
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟