فواید تبلیغات

فواید تبلیغات

مزایای تبلیغات

مزیت و فواید تبلیغات در کسب و کار

فواید تبلیغات محصولات در کسب و کار شاید بر هیچ کس پوشیده نباشد اما گاهی اوقات برخی از صنایع بدون در نظر گرفتن اهداف تبلیغات از آن رویگردان می شوند که عمده ترین علت این مسئله کم کردن هزینه‌ی مربوط به تبلیغات است. در اینجا 15 مزیت اصلی تبلیغات بسادگی بیان شده است.

مزایا و اهداف تبلیغات چیست؟

1- معرفی محصول جدید به بازار

تبلیغ نقش مهمی در معرفی محصول جدید در بازار بازی می‌کند. در حقیقت تبلیغات مشتریان را به خرید ترغیب می‌کند.

2- گسترش بازار

تبلیغ به تولید کنندگان این امکان را می دهد تا بازارشان را گسترش دهند.همچنین تبلیغ کردن باعث کشف بازارهای جدید برای محصولات می شود و حفظ بازار موجود را نیز ممکن میسازد. از سوی دیگر تبلیغات نقش مهمی در ایجاد ارتباط میان محصولات تولیدکنندگان با مشتریانی دارد که با آنها از لحاظ بعد مکان بسیار فاصله دارند.

3- افزایش فروش

تبلیغ علمی امکان افزایش فروش انبوه کالاها را افزایش داده و بر میزان فروش تاثیر مثبت دارد. به عبارت دیگر با هزینه کردن در بخش تبلیغات میزان فروش افزایش میابد و فروش سهل‌تر می‌گردد.

تبلیغات

4- مقابله با رقبا

تبلیغ موثر ابزار بسیار سودمندی برای مواجه با فشار رقبا در بازار است. در حقیقت تبلیغات ادامه‌دار و با برنامه یکی از راه های موثر برای حفظ محصولات در مقابله با چنگال رقبا است.
مقاله موثرترین روش های تبلیغاتی را نیز مطالعه نمایید.

5- افزایش حسن نیت

تبلیغ ابزاری برای افزایش حسن نیت است. همچنین تبلیغ، تولیدکنندگان و محصولاتشان را به مردم معرفی می‌کند. تبلیغات مکرر و محصولات با کیفیت باعث افزایش تعداد مشتریان و حسن نیت و از بین بردن نگرانی‌های آنها می‌گردد.

6- آموزش مصرف کنندگان

تبلیغات در ذات خود، آموزش و پویایی را به همراه دارد و باعث آشنایی مشتریان با محصولات جدید و تنوع کاربردشان می گردد، همچنین زمینه آموزش آنها را راجع به کاربری های جدید محصولات موجود فراهم می‌شود.

7- از میان بردن واسطه ها

یکی دیگر از مزیت های تبلیغ ایجاد یک ارتباط مستقیم میان تولیدکنندگان و مشتریانشان است. این مسئله باعث حذف دلال های بازار می شود. از همین روی، تبلیغات این فایده را دارد که مشتریان با قیمت کمتری محصولات را خریداری کنند.

8- محصولات با کیفیت بهتر

کالاهای مختلف تحت نام های تجاری مختلف تبلیغ می شوند. کالاهای دارای نام تجاری معتبر، کیفیت استانداردی را برای مصرف کنندگان تضمین می کنند. تولیدکنندگان، محصولات با کیفیت را برای مصرف کنندگان فراهم میکنند و سعی دارند تا اطمینان آنها را نسبت به محصولات خود جلب نمایند.

9- حمایت از بخش فروش

تبلیغ به صورت شگرفی از کار فروشندگان حمایت میکند. در حقیقت مشتریان با آنچه که بخش فروش به آنها پیشنهاد می دهد به وسیله تبلیغات از قبل آشنا شده اند. تلاش های منجر به فروش به صورت ویژه از سوی تبلیغات موثر تکمیل میگیرد. این مسئله به درستی نشان از نقش مکمل تبلیغات و فروش برای یکدیگر دارد.

10- استاندارد زندگی بالاتر

تجربیات جوامع پیشرفته نشان می‌دهد که تبلیغ نقش عمده ای در افزایش استاندارد زندگی مردم دارد وینستون چرچیل میگوید: “تبلیغات سیطره مصرف گرایی بشر را در اذهان زنده نگه میدارد و نیاز های جدید را برای استانداردهای بهتر زندگی ایجاد میکند.”

11- آگاهی از برند

یکی از کارکرد های اصلی و اهداف تبلیغات تجاری، آشناسازی مخاطبان با یک کالا یا یک خدمت جدید است. در حقیقت برای افزایش آگاهی برند تبلیغات یک ابزار ارتباطی موثر است.

12- تداعیات مثبت از برند

علاوه بر اینکه تبلیغات باعث تقویت آگاهی از برند می شود تبلیغ کنندگان می توانند با استفاده از تبلیغات تجاری تداعیات و حس مطلوب از یک برند را به مخاطبان القا کنند.

13- ایجاد وفاداری بیشتر به برند

تبلیغات موثر و با برنامه می تواند حس وفاداری مشتریان به یک برند را افزایش دهد و میزان برگشت و تمایل به خرید مجدد از محصول را در آنها تقویت کند.

14- انتقال فرهنگ یک سازمان به مصرف کننده

دیوید اگلیوی فقید معتقد است یکی از اهداف تبلیغات و تنها مسیر ارتباطی برای انتقال فرهنگ یک سازمان به خریداران، تبلیغات تجاری است. در حقیقت سازمان ها برای انتقال فرهنگ سازمان خود از تبلیغات تجاری استفاده می کنند. نوع پیام و نحوه ی ساخت تبلیغات به صورت مستقیم و غیر مستقیم فرهنگ یک کمپانی را به مخاطبانش القا میکند.

15- ایجاد تمایز

یکی از بدیهی ترین اهداف تبلیغات ایجاد تمایز میان محصولاتی است که تبلیغات می شوند و محصولاتی که بدون حمایت تبلیغات وارد بازار می شوند. چه دوست داشته باشیم و چه دوست نداشته باشیم نگاه مشتریان در هنگام خرید به محصولاتی که تبلیغات شده اند متفاوت است.

به ویژه تبلیغاتی که تا زمان خرید مخاطب در یاد او مانده باشد. البته پس از استفاده از کالاهای مختلف کیفیت محصولات در انتخاب بعدی مشتری به نسبت تبلیغات رجحان خواهد داشت.

پیشنهاد:

نکات مهم در تبلیغات ویدئویی

مقاله تاثیر تبلیغات کلیکی بر سئو را حتما مطالعه کنید.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟