سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو چیست؟

وقتی صحبت از طراحی سایت می‌شود، از مهم‌ترین موضوعاتی که باید به آن پرداخت سئو و یا بهینه‌سازی سایت است. اما سئو چیست؟ چرا باید سئو انجام دهیم؟ سئو چه تأثیری در بهبود کسب و کار شما دارد؟

SEO (سئو) مخفف Search Engine Optimization، به معنای بهینه‌سازی موتور جستجو است. SEO بخشی از توسعه وب سایت است، که موجب ارتقای رتبه وب سایت توسط موتورهای جستجو می‌شود.

رویکردهای مختلفی برای دستیابی به این هدف وجود دارد؛ از جمله حصول اطمینان از این که معماری بخش‌های مختلف وب سایت به گونه‌ای طراحی شده باشد، که دستیابی به محتوای مورد نظر به سهولت انجام گیرد و یا وب سایت توسط گوشی‌های هوشمند، با سرعت و بدون مشکل بارگذاری شود.

شرکت‌های قانونی وجود دارند که باعث ارتقای رتبه وب سایت می شوند. ایمیل‌های دریافتی درباره ارتقا رتبه وب سایت معمولا فاقد ارزش و اعتبار هستند.

مقاله SEO چیست و طراحی سئو و بهینه سازی سایت را نیز مطالعه نمایید.

چرا بهینه‌سازی سایت مهم است؟

بصورت مختصر توضیح دادیم که سئو چیست؟ . اکثر کاربران بعد از جستجوی کلمات کلیدی در موتورهای جستجو، اغلب یکی از 5 سایت بالا در صفحه نتایج جستجو را انتخاب و از آن بازدید می‌کنند. در نتیجه بهبود رتبه سایت موجب می‌شود، وب سایت شما در بالای نتایج موتورجستجو قرار گیرد و کاربران بیشتری از آن بازدید کنند. به این ترتیب کسب و کار شما رونق خواهد یافت.

بنابراین صاحبان کسب و کار باید تعداد بازدیدکنندگان وب سایت خود را از طریق فراهم آوری محتوای مناسب، افزایش دهند. به دلیل ترویج پیشنهادات دروغین، مبحث بهینه‌سازی وب سایت در میان عامه مردم دیدگاه منفی دارد. برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب سایت، توجه به مبحث SEO پیشنهاد می‌شود.

پیش نیاز سئو چیست؟

پیش از شروع پروژه SEO، صاحبان کسب و کار می‌بایست دستورالعمل‌های موتورهای جستجو را به دقت مطالعه کنند، تا بتوانند تمامی دستورالعمل ها را به درستی اجرا کنند. اجرای دستورالعمل‌ها موجب ارتقای رتبه وب سایت و سرپیچی از آن‌ها باعث شکست وب سایت در زمینه رتبه‌بندی می‌شود.

متاسفانه در بعضی موارد بروز تخلف در دستورالعمل ها ممکن است منجر به بلاک شدن وب سایت توسط موتورهای جستجو شود. تکنیک‌های بسیاری مانند استفاده از کلمات کلیدی، نقشه راه منطقی، بخش های مرتبط با محتوا و… می‌توانند به ارتقای رتبه وب سایت کمک کنند.

برای خواندن تکنیک‌های بهبود سئو کلیک کنید.

پایان مقاله سئو چیست؟

شرکت تبلیغاتی ماکان ارائه دهنده خدمات مرتبط با سایت و بصورت تخصصی ارتقای سئوی سایت بصورت کاملا تخصصی و حرفه ای است. جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و ثبت سفارش و همکاری با ما تماس بگیرید.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئوی اینستاگرام
آموزشی

سئوی اینستاگرام

سئوی اینستاگرام: 7 نکته برای دیده شدن شما اگر از اینستاگرام برای بازاریابی کسب‌ و کار خود استفاده می‌کنید، بهترین

ادامه مطلب »
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟