تأثیر تگ‌های H در سئوی وب سایت

تأثیر تگ‌های H در سئوی وب سایت

تأثیر تگ‌های H در سئوی وب سایت

تأثیر تگ‌های H در سئوی وب سایت

در مطالب قبلی درباره اهمیت سئو و چگونگی بهبود سئوی سایت توضیحاتی ارائه دادیم. در این مقاله تأثیر تگ‌های H در سئوی وب سایت ، و اهمیت تگ H1 را توضیح خواهیم داد.

یکی از روش‌های بهبود سئو استفاده از تگ‌های H یا همان تگ‌های (Heading) است. در طراحی سایت هنگام استفاده از html می‌توان از تگ‌های H در کدها استفاده کرد.
تگ‌های H همان تیترها و سرتیترهای صفحات وب سایت‌ها می‌باشند.

این تگ‌ها از H1 تا H6 دسته بندی می‌شوند، مهم‌ترین آن‌ها تگ H1 با درشت‌ترین فونت و کوچکترین تگ، تگ H6 با ریزترین فونت می‌باشد. البته می‌توان اندازه این تگ‌ها را با استفاده از css تغییر داد و به اندازه متن اصلی تبدیل کرد.

اکثر طراحان سایت از تگ‌های H2، H1 و H3 در تولید محتوای سایت استفاده می‌کنند. تگ‌ها H5، H4 و H6 کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. در بین همه تگ‌های Heading، تگ H1 از اهمیت بیشتری برخوردار است. این تگ موضوع محتوای صفحه را مشخص می‌کند.

H1 چیست؟

از تگ H1 برای توضیح موضوع محتوای صفحه استفاده می‌شود. تگ H1 مانند تیتر کتاب یا روزنامه است، با فونتی درشت‌تر از باقی متن نوشته می‌شود و مهم‌ترین تگ صفحه محسوب می‌شود.

استفاده از تگ H1

توجه داشته باشید که باید از تگ H1 یک بار در صفحه استفاده شود. برای تیترهای دیگر می‌توانید از تگ‌های H2 یا H3  به تعداد دلخواه استفاده کنید. هنگامی که شما بیش از حد از تگ H1 استفاده می‌کنید، حتی زمانی که با css اندازه آن را به اندازه متن اصلی تغییر می‌دهید،

اشتباه بزرگی در طراحی وب سایتتان مرتکب می‌شوید. چرا که ممکن است کاربری css صفحه را خاموش کند؛ و با صفحه‌ای با متنی به هم ریخته و نوشته‌هایی با فونت درشت مواجه شود.

استفاده از کلمات کلیدی در تگ‌های Heading

طراحان سایت و سئوکاران می‌دانند که استفاده از کلمات کلیدی در محتوای سایت از اهمیت بالایی در سئو برخوردار است. استفاده از این کلمات در تیترها می‌تواند در سئو تآثیر بسزایی داشته باشد. شما می‌توانید از کلمه کلیدی اصلی در تگ‌ H1 و از کلمات کلیدی که اهمیت کمتری دارند در تگ‌های H2 یا H3 استفاده کنید.

با قرار دادن کلمات کلیدی در تگ‌های Heading، موضوع محتوای تولید شده در آن صفحه را به گوگل اعلام می‌کنید. این امر موجب می‌شود گوگل به وب سایت شما ارزش بیشتری بدهد.

پیش از این استفاده هرچه بیشتر از کلمات کلیدی به هرشکل در تگ‌های Heading، موجب بهبود سئوی سایت می‌شد؛ اما اکنون با تغییر الگوریتم‌های گوگل، کلمات کلیدی باید به صورت استاندارد و مناسب در تگ‌های H استفاده شوند.

به یاد داشته باشید استفاده بی معنی و بی ربط از کلمات کلیدی در تگ‌های Heading، باعث می‌شود، کاربران منظورتان را متوجه نشده و زمان کمتری را در وب سایتتان سپری کنند.

طول تگ H1

برای تگ H1 هیچ تعداد کلمه‌ای تعیین نشده است، اما بهتر است این تگ به طور خلاصه و به شکل عبارتی کوتاه باشد. به شکلی که منظور محتوا را در همان تعداد کلمات به مخاطب برساند. در آخر به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم سئوی سایت خود را به متخصصین بسپارید تا با رعایت اصول و قوانین سئو، نتیجه مطلوب را در سایت خود مشاهده کنید.

مجموعه ما می‌تواند شما را در این امر یاری کند و در کمترین زمان وب سایت شما را به صفحه اول نتایج جستجوی گوگل منتقل کند.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟