الکسا چیست ؟

الکسا چیست ؟

الکسا چیست؟

الکسا چیست ؟

حتما بارها شنیده‌اید که مدیران سایت درمورد رتبه الکسا و رقابتی که بین سایت‌ها در بهبود رتبه در الکسا وجود دارد، صحبت می‌کنند. برای کسانی که با طراحی سایت و رتبه آن در موتورهای جستجو آشنایی ندارند، سؤالاتی مطرح می‌شود.

  1. الکسا چیست ؟
  2. چه اهمیتی در رتبه سایت دارد ؟
  3. رابطه الکسا با سئوی سایت چیست؟
  4. و…

الکسا (Alexa) یک وب سایت آنالیزکننده ترافیک سایر وب سایت‌ها است؛ و وب سایت‌ها را بر اساس تعداد بازدیدکنندگان رتبه‌بندی می‌کند.

تاریخچه

در سال 1996،  Brewster Kahle و Bruce Gilliat الکسا را پایه‌گذاری کردند. الکسا با الهام از کتابخانه سلطنتی اسکندریه و یا بزرگترین کتابخانه مصر باستان قبل از میلاد (Royal Library Of Alexandria) نام گذاری شده است. الکسا در سال 1999 توسط شرکت آمازون خریداری شود و سپس با گوگل، مایکروسافت و… همکاری کرد.

چگونگی محاسبه رتبه در الکسا

جایگاه در لیست الکسا، بر اساس تعداد بازدیدهای کاربرانی که تولبار یا نوار ابزار الکسا را در مرورگر خود نصب کرده‌اند؛ در 3 ماه گذشته محاسبه می‌شود. کاربری که تولبار الکسا را در مرورگر خود نصب کرده، با بازدید از هر سایت باعث می‌شود برای آن صفحه یک بازدید ثبت شود.

تعداد بازدیدها و نوع ورود کاربر به سایت (با توجه به اینکه مستقیما وارد سایت شده و یا با آدرسی که در جایی لینک شده وارد سایت شده باشد) در الکسا ذخیره و رتبه سایت را مشخص می‌کنند. توجه کنید الکسا فقط تعداد بازدید کاربرانی را که تولبار الکسا را در مرورگر خود نصب کرده‌اند، در رتبه سایت مؤثر می‌داند؛ و امکان بررسی آمار بازدیدکنندگانی که تولبار را نصب نکرده‌اند، ندارد.

سایت الکسا دو نوع رتبه برای سایت شما ارائه می‌دهد؛ که شامل رتبه جهانی و رتبه کشوری می‌شود.

مقاله بهبود رتبه سایت در الکسا را نیز مطالعه نمایید.

رتبه جهانی سایت شما :

بر اساس میزان بازدید در بازه زمانی یک روزه از سایت شما، محاسبه می‌شود.

رتبه کشوری سایت شما :

بر اساس میزان بازدید کاربران از یک کشور خاص (برای سایت‌های ایرانی قطعا بیشترین بازدیدکنندگان از ایران می‌باشند) در بازه زمانی یک روزه محاسبه می‌شود.

تأثیر رتبه الکسا در سئوی سایت :

سئوی سایت موجب بازدید بیشتر از سایت، در نتیجه بهبود رتبه الکسای سایت می‌شود؛ اما با بالا رفتن رتبه الکسا بهبود سئوی سایت تضمین نمی‌شود. بنابراین بهتر است با تولید محتوای حرفه‌ای و انجام سئوی خوب، رتبه خود را از نظر گوگل و الکسا بالا ببرید.

پیلار و کلاستر

جهت بررسی رایگان سئوی سایت شما و ارتقا و بهبود سئوی سایت با ما در تماس باشید.
شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات موفق
اطلاع رسانی

تبلیغات موفق

تبلیغات موفق امروزه همه کارفرمایان و صاحبان کسب و کار، به دنبال تبلیغات موفق و افزایش فروش محصولات خود با

ادامه مطلب »
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟