چه میزان اطلاعات و تصاویر در کاتالوگها قرار دهیم

چه میزان اطلاعات و تصاویر در کاتالوگها قرار دهیم

چه میزان اطلاعات و تصاویر در کاتالوگها قرار دهیم

چه میزان اطلاعات و تصاویر در کاتالوگها قرار دهیم

طراحی کاتالوگها در بسیاری از زمینه‌ها می‌تواند به کسب و کار یا حرفه و تخصص شما هویت ببخشد، لذا این سوال که چه میزان اطلاعات و تصاویر در کاتالوگها قرار دهیم ؟ بسیار حائز اهمیت است.

بهتر است در طراحی آنها دقت لازم را به خرج دهید. کاتالوگهایی که با رعایت موارد و نکات ظریفی طراحی می‌شوند می‌توانند با سرعت بیشتری در ذهن مخاطبان جای بگیرند و قدرت ماندگاری بیشتری نیز دارند. پس بهتر است به برخی نکات و تکنیک‌های ریز ولی مهم توجه کنید تا کاتالوگهای جذاب و مفیدی طراحی کنید. در اینجا با برخی از موارد و تکنیک‌های مهم در طراحی کاتالوگ آشنا می‌شویم.

1) رعایت حد تعادل

از نظر مشاوره بازاریابی بهتر است در هر موردی از طراحی کاتالوگها حد تعادل را حفظ کنید.
منظور از حد تعادل در مواردی همچون، میزان رنگها، میزان مطالب و سایر موارد است.

2) عدم به کار بردن جملات و مطالب زیاد

از جمله موارد حساسی که مانع تأثیرگذاری عمیق چاپ کاتالوگ شما بر مخاطبان می‌شود این است که سعی کنید مطالب زیادی را در صفحات قرار دهید. کاتالوگها جنبه اطلاع رسانی و ایجاد جذابیت برای مخاطبان را دارند.

لازم نیست هر مطلبی که لازم می‌بینید یا فکر می‌کنید که باید مطرح کنید در کاتالوگها قرار دهید. بهتر است مطالب کاملاً کوتاه و نکته‌ای باشند. اگر قرار باشد اطلاعات زیادی را در صفحات آنها طراحی کنید از فرمت کاتالوگ خارج شده و تبدیل به یک صفحه PDF خواهد شد. پس بهتر است برای اجتناب از چنین چیزی سعی کنید بیشتر از تصاویر استفاده کنید تا جملات و مطالب.

3) تعداد محصولات را محدود کنید

سعی کنید در هر صفحه از کاتالوگ خود تنها یک محصول را قرار دهید. قرار دادن چند محصول در یک صفحه از جذابیت و زیبایی آن کم کرده و مخاطبان را خسته و گیج می‌کند. علاوه بر این مخاطبان معمولاً این گونه کاتالوگها را تا انتها مطالعه نمی‌کنند.

مقاله طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور را نیز مطالعه نمایید.

4) از طراحان حرفه‌ای استفاده کنید

به جای اینکه کاتالوگها را خودتان طراحی کنید و چندین بار آزمون و خطا داشته باشید بهتر است که این طراحی ها را به افراد و مراکزی که در این زمینه حرفه‌ای هستند و تخصص دارند (همانند کانون آگهی و تبلیغاتی ماکان) بسپارید.

شاید این طراحی به نظر برسد برای شما هزینه در بر خواهد داشت ولی در عمل خواهید دید که این کاتالوگها قابلیت جذب مشتری بالاتری دارند و میزان آزمون و خطای شما را کمتر می‌کنند. در نتیجه در بودجه و زمان شما صرفه جویی می‌شود.

5) تعداد صفحات

برخی از افراد فکر می‌کنند که کاتالوگها حتماً باید دارای صفحات زیادی باشند. در حالی که واقعیت این نیست. یک کاتالوگ بازاریابی می‌تواند 4-5 صفحه تا چند صد صفحه باشد. پس بهتر است به جای فکر کردن به حجم کاتالوگتان به کیفیت طراحی صفحات آن دقت کنید و سعی کنید که صفحات آن به اندازه تعداد محصولات شما باشد.

در برخی از مواقع کاتالوگهای کوتاه و مختصر بیشتر از کاتالوگهای طولانی می‌توانند مشتریان را جذب کنند. یکی از دلایل آن می‌تواند این باشد که افراد از اینکه صفحات زیادی را ورق بزنند خسته و کسل می‌شوند.

شما میتوانید نمونه کار طراحی و چاپ توسط شرکت تبلیغاتی ماکان را نیز مشاهده نمایید.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟