نکات حیاتی برای یک نویسنده محتوا (قسمت دوم)

نکات حیاتی برای یک نویسنده محتوا (قسمت دوم)

نکات حیاتی برای یک نویسنده محتوا

نکات حیاتی برای یک نویسنده محتوا (قسمت دوم)

در قسمت اول این مطلب با عنوان نکات مهم برای یک نویسنده محتوا به 8 مورد اشاره کردیم. در ادامه این مطلب می‌خواهیم 13 مورد باقیمانده (نکات حیاتی برای یک نویسنده محتوا) را برای شما عزیزان شرح دهیم. پس همراه ما باشید.

9. نوشته خود را با صدای بلند بخوانید تا آن را ویرایش کنید

به یاد داشته باشید: نوشتن خوب از ویرایش خوب حاصل می‌شود.

یکی از بزرگ‌ترین پیشرفت‌هایی که در نوشته‌هایم ایجاد کردم، این بود که نوشته‌هایم را با صدای بلند در حین ویرایش می‌خواندم. با خواندن با صدای بلند، به‌وضوح مشخص می‌شود که نوشته‌های شما ناخوشایند به نظر می‌رسند، به‌خوبی تغییر نمی‌کنند یا به‌طور مستقیم خوب به نظر نمی‌رسند.

ویرایش نوشته با صدای بلند

ویرایش نوشته با صدای بلند

مطالب برتر:

طریقه افزودن متن به تصاویر در وردپرس

10. نوشتن در دفترچه یادداشت یا دفتر خاطرات را شروع کنید

از دیگر نکات حیاتی برای یک نویسنده محتوا، همین مورد دهم است. نشان داده‌شده است که نوشتن در یک دفترچه یادداشت فواید زیادی برای سلامتی دارد، مانند کاهش اضطراب و استرس، کمک به سازمان‌دهی افکار و حتی مقابله با افسردگی. همچنین از شما نویسنده بهتری نیز می‌سازد.

مانند قرار دادن یک خودکار واقعی روی کاغذ جادویی است. انجام این کار به من امکان می‌دهد دومین پیشرفت بزرگ نوشتاری خود را تجربه کنم (پس از نکته (خواندن متن با صدای بلند)).

11. از صدای فعال استفاده کنید

نوشته شما پس از خواندن این مطلب بهتر خواهد شد. بعد از خواندن این مطلب بهتر خواهید نوشت.

کدام‌یک از این دو جمله بهتر به نظر می‌رسد؟ دومی با صدای فعال و اولی با صدای غیرفعال نوشته می‌شود. صدای فعال همیشه دربسته‌های کوچک‌تر تأثیر بیشتری دارد. خواندن آن جالب‌تر است زیرا در مورد یک عمل فعلی صحبت می‌کند تا احتمال آینده.

12. از اولین پیش‌نویس‌ها استفاده کنید

نوشتن خوب از ویرایش خوب ناشی می‌شود. بدون پیش‌نویس نمی‌توانید ویرایش کنید. انتظار نداشته باشید چیزی بنویسید، هرگز آن را دوباره نخوانید، آن را منتشر کنید و شگفت‌انگیز به نظر برسد. این در 99٪ مواقع کار نمی‌کند. در عوض، افکار خود را در یک پیش‌نویس اول بنویسید، سپس آن را تا جایی ک لازم است ویرایش کنید.

ایجاد پیش‌ نویس

ایجاد پیش‌ نویس

13. قیدهای اشتباهی

قیدها زمانی عالی هستند که واقعاً نیاز به تأکید بر یک نقطه‌دارید. به جمله پایین توجه کنید. استفاده بیش‌ازحد از قیدها در اغلب موارد ضروری نیست و درواقع فقط از همان نقطه‌ای که واقعاً می‌خواهید به آن بپردازید منحرف می‌شود. یا: استفاده بیش‌ازحد از قیدها ضروری نیست و تمرکز را از نقطه‌ای که می‌خواهید بیان کنید منحرف می‌کند.

به‌جای گفتن «واقعاً» یا «خیلی» یا هر قید دیگری، سعی کنید از کلمه بدون قید استفاده کنید. فقط قید را حذف کنید و جمله را با صدای بلند بخوانید. پس از چند بار خواندن، متوجه می‌شوید که قید ضروری نیست و حذف آن نوشتن شمارا بهتر می‌کند.

14. علامت‌گذاری استادانه

کاما، خط تیره، دونقطه و مواردی ازاین‌دست همه ابزارهای فوق‌العاده‌ای هستند؛ اما باید بدانید که چگونه از این‌ها استفاده کنید. در غیر این صورت، به‌جای تقویت، نوشته شمارا کاهش می‌دهند. من اغلب می‌بینم که نویسنده‌های جدید بیش‌ازحد از خط تیره و ویرگول استفاده می‌کنند. تعجب خواهید کرد که می‌توانید کاما را حذف کنید و همچنان ازنظر گرامری صحیح باشید.

علامت‌ گذاری

علامت‌ گذاری

بیشتر بخوانید:

بهترین اکستنشن های فایرفاکس

15. جملات اضافی را حذف کنید

اگر حذف یک کلمه از یک جمله – یا یک جمله از یک پاراگراف – نکته‌ای را که می‌خواهید بیان کنید، از بین نبرد، احتمالاً ناخوشایند است. خیلی اوقات ما کلمات یا جملات اضافی را در نوشته خود می‌اندازیم تا تعداد کلمات را درست کنیم یا متن را ماهرانه‌تر به نظر برسیم. این کار را نکنید. به نظر من، نوشتن غیرداستانی عالی، بیان بیشتر در عین استفاده از کمترین کلمات است؛ که بازهم به ویرایش برمی‌گردد.

جزییات را به بهترین روش ویرایش کنید.

16. از شخص دیگری بخواهید پیش‌نویس شمارا بخواند

نگاهی تازه به کارتان می‌تواند دیدگاهی را به شما بدهد که وقتی خودتان متن را می‌خواندید نمی‌توانستید آن را داشته باشید. حتی اگر او فقط یک دوست یا همکاری است ک نویسنده خوبی نیست، از آن‌ها بخواهید آن را بخوانند و به شما بازخورد بدهند. شما یا از تحسین و تمجید حس خوبی دریافت خواهید کرد یا ایده‌هایی در مورد آنچه بد است می‌گیرید. درهرصورت، نتیجه این کار برد-برد است.

17. مخاطبان خود را بشناسید

بازخورد از همتایان شما مهم است، اما آنچه واقعاً مهم است مخاطب نهایی شماست. این نه‌تنها حفظیات خواننده را بهبود می‌بخشد، بلکه به نمایش محتوای شما در نتایج جستجوی گوگل نیز کمک می‌کند. انجام برخی تحقیقات اولیه می‌تواند به همسو شدن محتوای شما باهدف جستجوگر کمک کند. هدف جستجو دلیل پشت پرس‌وجو است. چرا آن عبارت را جستجو کردند؟ آن‌ها دقیقاً دنبال چه چیزی هستند؟

شما می‌توانید این موضوع را با برخی از تحقیقات کلیدی دریابید.

شناخت مخاطب

شناخت مخاطب

مطالب مرتبط:

افزودن و ویرایش زیرنویس در یوتیوب

18. کنجکاوی خود را توسعه دهید

چند بار نیاز به نوشتن مقاله در مدرسه یا نوشته‌ای برای کاری داشتید که به آن اهمیتی ندادید؟ نوشته شما چقدر خوب بیرون آمد؟

به‌احتمال‌زیاد، می‌توانست بهتر باشد. نویسندگان بزرگ واقعاً در مورد چیزی که در مورد آن می‌نویسند کنجکاو هستند و این کنجکاوی آن‌ها را وادار می‌کند تا کلمات مناسب را پیدا کنند و جالب‌تر به نظر برسند. بنابراین اگر برای نوشتن در مورد هر چیزی که نیاز به نوشتن دارید مشکل‌دارید، راهی برای کنجکاوی در مورد آن پیدا کنید. چند ویدیوی جالب را در یوتیوب تماشا کنید یا اخبار جالب را در آن بخوانید. هر کاری که برای کنجکاوی نیاز دارید انجام دهید.

19. آثار نویسندگان بزرگ را بخوانید

نوزدهمین نکته از نکات حیاتی برای یک نویسنده محتوا، خوندن آثار نویسندگان بزرگ است. اگر می‌خواهید نویسنده بزرگی باشید، باید آثار نویسندگان بزرگ دیگر را بخوانید. بهترین نویسندگان را در زمینه‌ای که می‌خواهید درباره آن بنویسید پیدا کنید و خوندن را شروع بکنید. جست‌وجو در گوگل می‌تواند به شما کمک کند.

20. در جایی جدید بنویسید

سومین پیشرفت بزرگ نوشتن من زمانی اتفاق افتاد که نوشتن را در کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌ها، هتل‌های جذاب و حتی در طبیعت شروع کردم. چیزی در مورد ورود به یک محیط تازه وجود دارد که مغز شمارا تکان می‌دهد و به شما کمک می‌کند کلمات بهتری پیدا کنید. دفعه بعد که برای نوشتن مشکل داشتید، بیرون بروید و درجایی جدید بنویسید.

21. کمی استراحت کنید

درنهایت، اگر تمام این نکات را رعایت کرده‌اید و هنوز نمی‌توانید کلمات مناسب را پیدا کنید، فقط برای مدتی دور شوید. یک استراحت شبانه خوب می‌تواند معجزه کند. خنده‌دار است که چند بار سرم را از روی دیوار آجری کوبیدم و سعی کردم چیزی بنویسم؛ اما بعد گذاشتن آن برای فردا کاملاً آن را برای من تغییر داد. گاهی اوقات، بهتر است قلم را برای مدتی کنار بگذارید.

نتیجه‌گیری

بهترین نویسندگان نوشتن را به تمرین روزانه تبدیل می‌کنند و از ویرایش بی‌رحمانه آثار خود نمی‌ترسند. سه نکته بزرگ من از این 21 توصیه این است که نوشته‌های خود را با صدای بلند بخوانید، یک دفتر خاطرات داشته باشید و سعی کنید در مکان‌های جدید بنویسید. امیدواریم این سه چیز ساده به شما کمک کند نویسنده بهتری شوید.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئو چیست؟
مقالات

سئو چیست؟

سئو چیست؟ وقتی صحبت از طراحی سایت می‌شود، از مهم‌ترین موضوعاتی که باید به آن پرداخت سئو و یا بهینه‌سازی

ادامه مطلب »
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟