معرفی و رفع خطای redirect

معرفی و رفع خطای redirect

معرفی و رفع خطای redirect

معرفی و رفع خطای redirect

وقتی که طراحی سایت شما به اتمام می‌رسد، بهتر است آن را در bestcustomdomain.com منتشر کنید. اگر با خطای too many redirects رو به رو نشوید، ممکن است سایت شما در صدر نتایج باشد. اما اگر با این خطا مواجه شدید، بهتر است آن را رفع کنید. در ادامه این مقاله به معرفی و رفع خطای redirect پرداخته‌ایم. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

تفاوت روت دامنه (Root domain) و ساب دامنه (subdomain)

هنگامی که یک نام وب سایت یا نام دامنه را ثبت می‌کنید، در حال ثبت یک روت دامنه (root domain) هستید. روت دامنه شامل www نیست و به این صورت است: bestcustomdomain.com

این بدان معنی است که شما به ایجاد زیر دامنه‌هایی (subdomain) که همه از آن روت دامنه (root domain) منشعب می‌شوند دسترسی دارید. یکی از آن زیر دامنه‌ها (subdomain)، زیر دامنه www سایت شما است. یک زیر دامنه (subdomain) شامل www.bestcustomdomain.com است.

چرا خطا رخ می‌دهد؟

دلیل اینکه شما خطای too many redirects (redirects بیش از حد) را مشاهده می‌کنید این است که وب سایت شما به گونه‌ای راه‌اندازی شده است که همچنان آن را بین آدرس‌های مختلف وب تغییر مسیر می‌دهد. هنگامی که مرورگر شما سعی می‌کند سایت شما را بارگذاری کند، بین آن آدرس‌های وب به گونه‌ای رفت و آمد می‌کند که هرگز کامل نمی‌شود. (یک حلقه تغییر مسیر). این اغلب نتیجه تغییر مسیرهای رقابتی است. به عنوان مثال، بین زیر دامنه(subdomain) www و دامنه اصلی شما (فرم‌های www و غیر www URL دامنه سفارشی شما).

مرورگر شما از شما در برابر این حلقه ریدایرکت محافظت می‌کند و تنها اجازه می‌دهد تعداد معینی از تغییر مسیرها (معمولا حداکثر 10 عدد) قبل از اینکه منصرف شود و پیام خطای “too many redirects” را نمایش دهد. این پیام بین کروم، سافاری و سایر مرورگرها متفاوت ظاهر می‌شود، اما علت اصلی یکسان است.

چرا خطا رخ می‌دهد

چگونه خطا را رفع کنیم؟

دامنه پیش‌فرض در SSL (secure sockets layer) باید در دامنه‌ای ارائه شود که دارای رکورد CNAME است. در بیشتر موارد، شما باید زیر دامنه (subdomain) www (به عنوان مثال، www.yourdomain.com) را به عنوان دامنه پیش فرض تنظیم کنید تا به سایت شما اجازه دهید به درستی کار کند و از SSL استفاده کند. برای رفع خطای too many redirects و تنظیم زیر دامنه (subdomain) www خود به عنوان دامنه پیش فرض مراحل زیر را انجام دهید :

  1. تنظیمات سایت (Site settings) > برگه انتشار (Publishing tab) > بخش دامنه‌های سفارشی (Custom domains) را باز کنید.
  2. نشانگر را روی زیر دامنه (subdomain) www (به عنوان مثال www.yourdomain.com) نگه دارید و روی ایجاد پیش فرض کلیک کنید.
  3. سایت خود را بازنشر (Republish) کنید.

چگونه خطا را رفع کنیم

زیر دامنه (subdomain) www به عنوان دامنه پیش فرض سایت در تنظیمات سایت تنظیم شده است.

نکات عیب یابی

اگر همچنان خطای too many redirects را مشاهده می‌کنید، ممکن است مرورگر شما یک پیام خطای قدیمی را در حافظه پنهان ذخیره کند. هنگام مشاهده سایت خود موارد زیر را امتحان کنید:

  1. کش مرورگر خود را پاک کنید.
  2. سایت خود را در حالت ناشناس با برنامه‌های افزودنی مرورگر خاموش مشاهده کنید.
  3. سایت خود را در موبایل یا مرورگری که هنوز برای مشاهده سایت خود استفاده نکرده‌اید مشاهده کنید.

لطفاً به خاطر داشته باشید که انتشار کامل تغییرات DNS در همه موقعیت‌های جغرافیایی تا 48 ساعت طول می‌کشد، زیرا حافظه پنهان DNS منقضی می‌شود، اگرچه این معمولاً ظرف چند ساعت اتفاق می‌افتد. اگر دامنه شما پس از 48 ساعت به درستی کار نمی‌کند، لطفاً تنظیمات DNS خود را عیب یابی کنید یا با میز راهنمایی ارائه دهنده دامنه خود تماس بگیرید. اگر تنظیمات DNS شما درست است، اما هنوز با سایت منتشر شده خود مشکل دارید، لطفاً با تیم پشتیبانی مشتری Webflow تماس بگیرید.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟