طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور

طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور

طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور

طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور

از مهم‌ترین موارد تبلیغاتی می‌توان به طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور اشاره کرد. کاتالوگ و بروشور تأثیر زیادی در معرفی و تبلیغ محصولات شما دارد. اما کاتالوگ موفق چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ در این مقاله ویژگی‌های مهم طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور را بیان می‌کنیم.

مطالب درج شده روی کاتالوگ و بروشور

استفاده از لوگو و نام شرکت روی کاتالوگ و بروشورها می‌توان از تصاویر با کیفیت و جالب مرتبط با سازمان مورد نظر استفاده کرد؛ این کار باعث جلب توجه مشتری می‌شود. در طراحی کاتالوگ و بروشورها بهتر است فقط از اطلاعات ضروری به طور مختصر استفاده شود. هرچه جملات کوتاه و مختصرتر باشند، کاتالوگ و یا بروشور با کیفیت تری خواهید داشت.

از نوشتن مطالب طولانی و غیر مفید در بروشور و کاتالوگ‌ها خودداری کنید؛ متن اصلی بروشور باید به مشکلات و چالش‌های مشتریان بپردازد. همچنین می‌توان از نمودارها و تصاویر برای انتقال سریع مفاهیم استفاده کرد. می‌توان کاتالوگ‌ها را طوری طراحی کرد که استفاده کاربردی داشته باشند تا مشتریان مدت زمان بیشتری آن را نزد خود نگه دارند.
برای مثال هنگام معرفی هرمحصول، نکات مفید و مرتبط با آن محصول را نیز ذکر کنید.

نمونه کارهای طراحی و چاپ را مشاهده نمایید.

ویژگی‌های مهم طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور

بهتر است قبل از طراحی کاتالوگ و بروشور سیستم سازمانی شرکت را بررسی کرده و با توجه به سلیقه مخاطبین و مشتری‌هایی که قرار است، چاپ کاتالوگ و یا بروشور تبلیغاتی به دست آن‌ها برسد ، کاتالوگ و بروشور را طراحی کنید. در طراحی کاتالوگ و بروشور باید احترام به مخاطب را در نظر گرفت. وقتی مشتری احساس کند، با شرکت و یا سازمانی مشتری‌مدار طرف خواهد بود، برای برقراری تماس و خرید محصولات شما ترغیب می‌شود.

طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور مناسب، ارزش، اعتبار و شهرت شما را بالا می‌برد؛ و شما می‌توانید توانایی‌ها، خدمات و یا محصولات خود را در آن‌ها ارائه کنید و در مورد کالا و خدمات خود اطلاع رسانی کنید. نوع کاغذ، براق و یا مات بودن، نوع چاپ، طراحی صفحات و تصاویر استفاده شده در کاتالوگ و یا بروشورها از موارد  مهم در طراحی و چا‌پ کاتالوگ و بروشورها هستند.

مقاله طراحی و چاپ کارت ویزیت را مشاهده نمایید.

باید توجه کرد که هنگام دریافت بروشور، اولین چیزی که توجه افراد را به خود جلب می‌کند، کاور و یا رویه بروشور است. پس در ارائه یک بروشور زمان کمی برای برای جلب توجه مشتری دارید؛ اگر بروشور و یا کاتالوگ در نگاه اول، توجه مشتری را به خود جلب نکند، ممکن است آن را باز نکنند. برای رویه بروشور بهتر است از یک ترکیب رنگ مناسب و همچنین تیتر جالبی که ذهن مخاطب را درگیر کند، استفاده کنید.

شرکت تبلیغاتی ماکان با چندین سال سابقه در طراحی و چاپ انواع بروشور و کاتالوگ، می‌تواند به تبلیغات و افزایش فروش خدمات شما کمک‌رسانی کند.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟