تمرکز بر محتوای تبلیغاتی

تمرکز بر محتوای تبلیغاتی

تمرکز بر محتوای تبلیغاتی

تمرکز بر محتوای تبلیغاتی

در شعارها و پیامهای تبلیغاتی قدیمی هر چیزی که به چشم می‌خورد فقط تعریف از کالاست. تمرکز بر محتوای تبلیغاتی داشته باشید و از دیگران خود را متمایز نمایید.

به جای تبلیغ محصولتان ، بر محتوای تبلیغاتی تمرکز داشته باشید

دائماً جمله‌هایی با این محتوا که این محصول بهترین محصول است، با دیگر محصولات مشابه متفاوت است، بهترین قیمت و شرایط را برای شما در نظر گرفته‌ایم و پیامهایی از این دست در متن‌های تبلیغاتی مواجه هستیم. خودتان را بجای مخاطبان بگذارید، آیا پس از مدتی که این پیامها را می‌شنوید خسته نخواهید شد؟ آیا هنوز چنین پیام تبلیغاتی برای شما جذاب است؟

یا آیا چنین پیامی می‌تواند انگیزه کافی برای خرید محصول را در شما افزایش دهد؟ مسلماً این طور نیست. احتمالاً مخاطبان شما با شنیدن این پیام این ضرب المثل معروف به ذهنشان می آید که ” هیچ ماست فروشی نمی‌گوید ماست من ترش است ”.

مقاله موثرترین روش های تبلیغاتی را نیز مطالعه نمایید.

روش تبلیغات خود را تغییر دهید

پس با نظر مشاوره بازاریابی، این روش تبلیغاتی را دور بریزید و به دنبال راههایی باشید که بتوانید بر احساس و ذهنیت مشتریان تأثیر بگذارید. بعنوان مثال تصور کنید قصد دارید یک خمیر دندان جدید را تبلیغ کنید.

بهتر است به جای این جمله که این خمیر دندان جدید به بهترین شکل می‌تواند دندان‌های شما را تمیز و سفید کند، جرمهای دندان شما را از بین ببرد و جملاتی از این دست، در ابتدای پیام تبلیغاتی خود از اینکه چگونه جرم بر روی دندان تشکیل می‌شود یا دندان‌ها پوسیده می‌شوند صحبت کنید.

شروع جمله شما باید به گونه ای باشد که توجه و تمرکز مخاطبان را به خود جلب کند.‌ در انتها درباره روش‌هایی که افراد می‌توانند به راحتی مانع از بین رفتن دندان‌های خود شوند صحبت کنید و نام خمیر دندان خود را بعنوان یک روش راحت و طبیعی برای تمیز کردن و پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها نام ببرید.

مورد دیگر بازاریابی که می‌توانیم مثال بزنیم، تبلیغات برای بیمه است. از آنجا که بیمه یک نوع خدمت است و مردم تا به این خدمات نیاز نداشته باشند به دنبال خرید آن نیستند، پس برای چنین چیزی شما نمی‌توانید از جملات و محتواهایی مانند اینکه این بیمه نسبت به سایر بیمه‌ها بهتر است یا تهیه آن راحت است استفاده کنید.

زیرا این جملات بسیار تکراری هستند و تقریباً اکثریت شرکت‌های بیمه از این تبلیغات استفاده می کنند. بنابراین هر چقدر شما بگویید که متفاوت هستید، بهترین و کار بلدترین هستید نمی‌توانید تأثیر لازم را بر ذهن و احساس مخاطبان خود بگذارید.

در چنین مواقعی اگر از یک جمله هشدار دهنده کوتاه استفاده کنید میزان موفقیت شما بسیار افزایش پیدا خواهد کرد. مثلاً جمله‌ای مانند ” بیماری خبر نمی‌کند ” ، ” جان عزیزانمان را بیمه کنیم ” و جملاتی با این مضامین و محتوا با اینکه کوتاه هستند ولی بسیار تأثیر گذار می‌باشند.

نتیجه گیری

بنابراین سعی کنید به جای تمرکز اصلی بر کالای خود و بر شمردن ویژگی‌های آن از طریق تهیه محتوا و پیام مناسب میزان گیرایی و اثر گذاری آن را بالا ببرید. پس بهتر است اثر این جملات را نیز امتحان کنید. سعی کنید در محتوای پیامهای خود به این اشاره کنید که راه راحت‌تر و بهتری نیز برای رفع مشکلات آنها وجود دارد و سپس کالای مورد نظر خود را معرفی کنید.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟