تاکتیک های موثر بازاریابی (پارت اول)

تاکتیک های موثر بازاریابی (پارت اول)

تاکتیک های موثر بازاریابی (پارت اول)

تاکتیک های موثر بازاریابی

تاکتیک‌های بازاریابی فعالیت‌هایی هستند که به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی کمک می‌کنند. این نحوه اجرای استراتژی بازاریابی خود برای موفقیت است. انتخاب مناسب‌ترین تاکتیک‌های بازاریابی به اهداف بازاریابی، بودجه و اینکه چه کسی و کجا مخاطبان هدف شما هستند بستگی دارد. در این مطلب تاکتیک های موثر بازاریابی (پارت اول) 8 مورد از موارد زیر را برای شما عزیزان مطرح می‌کنیم.

 1. تا جایی که می‌توانید محتوای خود را تبلیغ کنید.
 2. محتوای خود را تغییر دهید.
 3. به‌طور منظم محتوای خود را به‌روز کنید.
 4. محتوای بهینه‌شده برای Google Discover را منتشر کنید.
 5. رتبه کلمات کلیدی ارزشمند در جستجوی سازمان‌یافته را پیدا کنید.
 6. پاسخ‌های برجسته گوگل را برای رتبه بهینه‌سازی کنید.
 7. به‌طور مرتب لینک‌های داخلی خود را برای افزایش رتبه به‌روز کنید
 8. از روش واسطه‌گری برای انتقال ارزش لینک به (صفحات پول) خود استفاده کنید
 9. نظارت و پاسخ به درخواست‌های HARO
 10. ایجاد اقتدار و پیوند با اخبار
 11. انتشارات مربوطه را برای پست مهمان انتخاب کنید.
 12. کمپین‌های قطره‌ای توسط ایمیل ایجاد کنید.
 13. از راه‌های بازاریابی ارزان و کم استفاده، استفاده کنید.
 14. در حمایت مالی شرکت کنید.
 15. یک برنامه وابسته ایجاد کنید.
 16. از برنامه‌های برند برای افزایش متمایز بودن خود استفاده کنید.

1- محتوای خود را تا جایی که می‌توانید تبلیغ کنید

آیا به‌طور مرتب مقالاتی را در وبلاگ خود منتشر می‌کنید، در یوتیوب ویدیو می‌سازید یا پادکست ضبط می‌کنید؟ اول باید تولید محتوای درخشان انجام دهید سپس آن رابین مخاطبان خود توزیع کنید. این بخش دوم بازاریابی محتوا حتی از خود تولید محتوا نیز مهم‌تر و چالش‌برانگیزتر است.

شما می‌توانید محتوای خود را بهروش‌های مختلفی توزیع کنید:

 1. آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
 2. آن را در انجمن‌های مربوطه ارسال کنید.
 3. آن را به خبرنامه‌های ایمیل خود اضافه کنید.
 4. آن را برای افراد بانفوذ در صنعت خود ارسال کنید.
 5. آن را تبلیغ کنید.

بااین‌حال، همه محتوا یکسان ایجاد نمی‌شود.

منطقی نیست که با هر چیزی که منتشر می‌کنید به تأثیرگذاری برسید. صرفه‌جویی در آن برای آن‌ها باارزش‌تر و جالب‌تر است. همین امر در مورد تبلیغات نیز صدق می‌کند، زیرا احتمالاً نمی‌خواهید پولی را برای تبلیغ محتوایی خرج کنید که برای کسب‌وکار شما ارزش چندانی ندارد.

همچنین باید پلتفرم‌هایی را که برای کسب‌وکار شما منطقی‌تر هستند، کاهش دهید. برای برخی، این ممکن است توییتر، لینکدین، اینستاگرام یا پینترست و انجمن‌های تخصصی باشد. بهترین چیز در این مورد چیست؟

می‌توانید مطالبی را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید یا بارها و بارها بر روی محتوای خود تبلیغات کنید.

بیشتر بخوانید:

پیدا کردن کلمات کلیدی

2- محتوای خود را تغییر دهید

مردم محتوا را در قالب‌های مختلف می‌پسندند. پس چرا پست‌های وبلاگ خود را به ویدیو تبدیل نمی‌کنید و بالعکس؟ ما این کار را در همیشه انجام می‌دهیم.

به‌عنوان‌مثال، ویدیوی ما در مورد سئوی یوتیوب بیش از 200 هزار بازدید دارد:

ویدیوی سئوی یوتیوب

ویدیوی سئوی یوتیوب

اما ما همچنین آن را به‌عنوان مقاله‌ای منتشر کردیم که هرماه حدود 1.4 هزار کلیک را از جستجوی ارگانیک جذب می‌کند:

بازدید ویدیو

بازدید ویدیو

با داشتن محتوا در هر دو فرمت، می‌توانیم دو مکان را در SERP اشغال کنیم:

SERP

SERP

آیا زمان، پول یا مهارت برای تولید ویدیو ندارید؟ شما همچنین می‌توانید با استفاده مجدد از مقالات خود در پست‌های رسانه‌های اجتماعی، از همان اصول استفاده کنید.

3- به‌طور منظم محتوای خود را به‌روز کنید

بیشتر مقالات شما برای همیشه تازه نمی‌مانند. حتی ممکن است برخی پس از چند ماه از رده خارج شوند. این‌یک مشکل است زیرا تازگی محتوا، یک عامل اساسی است. حداقل برای برخی از جستجوهای جستجوگر.

فقط به این نتایج نگاه کنید:

بروزرسانی محتوا

بروزرسانی محتوا

مطالب مرتبط:

افزایش ترافیک وب سایت

بیشتر صفحات برتر در چند هفته اول سال 2021 به‌روز شدند.

بنابراین، اگر متوجه کاهش ترافیک ارگانیک به برخی از مقالات خود شدید، ممکن است نشانه آن باشد که زمان آن رسیده است که آن‌ها را به‌روز کنید و موقعیت خود را در SERP بازیابی کنید.

این بخشی از استراتژی رشد وبلاگ ما بوده است و باید بخشی از استراتژی شما نیز باشد. همان‌طور که می‌بینید، ما حدود یک‌سوم از مقالات خود را حداقل یک‌بار به‌روز کرده‌ایم:

بروزرسانی مقالات

بروزرسانی مقالات

بازنشر اغلب منجر به افزایش ترافیک ارگانیک می‌شود، مثل این:

افزایش ترافیک سایت با مقالات

افزایش ترافیک سایت با مقالات

4- محتوای بهینه‌شده برای Google Discover را منتشر کنید

Google Discover یک فید بدون پرس‌وجو نسبتاً جدید است که محتوا را بر اساس علایق شما تولید می‌کند:

Google Discover

Google Discover

مطالب برتر:

ابزارهای رایگان جستجوی کلمات کلیدی (پارت دوم)

بهینه‌سازی محتوا برای Google Discover در درجه اول به انتشار در مورد موضوعات محبوب یا پرطرفدار خلاصه می‌شود؛ اما چند کار دیگر نیز وجود دارد که باید انجام دهید:

 1. یک وب‌سایت مناسب برای موبایل داشته باشید.
 2. از تصاویر منحصربه‌فرد و باکیفیت استفاده کنید.
 3. محتوا و متا تگ‌های خود را تراز کنید.
 4. روی E-A-T خود کارکنید

حتی اگر احتمالاً سایت یا محتوای شما ترافیک زیادی از Google Discover دریافت نمی‌کند، این نکات احتمالاً در درازمدت تأثیر مثبتی بر سئوی شما خواهند داشت.

5- رتبه در جستجوی ارگانیک برای کلمات کلیدی ارزشمند

پنجمین تکنیک از تاکتیک های موثر بازاریابی، جستجوی کلمات کلیدی است. هرماه، ما فقط از گوگل بیش از یک‌میلیون کلیک روی وب‌سایت خود دریافت می‌کنیم:

ترافیک ورودی وب سایت

ترافیک ورودی وب سایت

درواقع، استفاده از سئو برای رتبه‌بندی کلمات کلیدی ارزشمند در گوگل، هسته اصلی استراتژی بازاریابی ما است؛ اما چه چیزی یک کلمه کلیدی ارزشمند را می‌سازد؟ دو چیز.

الف) پتانسیل ترافیک

معمولاً با یک پروکسی خوب برای آن حجم جستجوی ماهانه است که می‌توانید آن را در اکسپلورر کلمات کلیدی اهرفز بررسی کنید:

بررسی کلمات

بررسی کلمات

مطالب مشابه:

3 روش برای سنجش محتوای خوب

اما ازآنجایی‌که حجم جستجو می‌تواند گمراه‌کننده باشد، باید به پایین بروید و ترافیک ارگانیک ماهانه تخمینی را به صفحه رتبه‌بندی برتر بررسی کنید. این عدد اغلب تخمین بهتری از میزان ترافیکی است که با رتبه‌بندی شماره یک به دست می‌آورید، زیرا ترافیک کلمات کلیدی دیگری را که صفحه برای آن‌ها رتبه‌بندی می‌کند در نظر می‌گیرد.

ب) پتانسیل تجاری

«پتانسیل کسب‌وکار» نشان‌دهنده ارزش یک موضوع برای کسب‌وکار شما است. از این گذشته، تولید محتوا در مورد موضوعی که هیچ ارزشی برای کسب‌وکار شما ندارد، فایده‌ای ندارد.

این مقیاس پتانسیل تجاری است که ما خودمان استفاده می‌کنیم:

3: محصول ما یک‌راه حل غیرقابل تعویض برای مشکل است.

2: محصول ما تا حد زیادی کمک می‌کند، اما برای حل مشکل ضروری نیست.

1: محصول ما فقط می‌تواند به‌طور گذرا ذکر شود.

0: مطلقاً راهی برای ذکر محصول ما وجود ندارد.

ما بیشتر موضوعاتی را هدف قرار می‌دهیم که (2) یا (3) هستند. این مقاله گواه این موضوع است. نه‌تنها پتانسیل ترافیک قابل‌توجهی دارد، بلکه به‌طور طبیعی می‌توانیم به شما نشان دهیم که چگونه اهرفز می‌تواند به شما در اجرای بسیاری از این تاکتیک‌های بازاریابی کمک کند.

نکته حرفه‌ای

هنگام اولویت‌بندی موضوعات باید به سایر معیارهای سئو نیز توجه کنید. یکی از این معیارها دشواری کلمه کلیدی (KD) است. این رتبه‌بندی دشواری را بر اساس تعداد دامنه‌های ارجاع دهنده (وب‌سایت‌های پیونددهنده) به 10 صفحات برتر بررسی می‌کند.

دشواری کلمه کلیدی

دشواری کلمه کلیدی

ازآنجایی‌که بک لینک‌ها یکی از مهم‌ترین فاکتورهای رتبه‌بندی هستند، KD باید به شما ایده دهد که در SERP با چه چیزی روبرو هستید.

به‌طور طبیعی، فرصت‌های کم‌ارزش شما در کلمات کلیدی با ترافیک و پتانسیل تجاری بالا و KD پایین نهفته است؛ اما این اغلب اتفاق نمی‌افتد. معمولاً کاملاً برعکس است – KD با ترافیک و پتانسیل تجاری رشد می‌کند.

شما می‌توانید باهدف قرار دادن کلمات کلیدی با KD پایین، ایجاد قدرت در جایگاه خود را شروع کنید و سپس با رشد، تمرکز خود را بر روی موارد رقابتی‌تر تغییر دهید.

6- بهینه‌سازی قطعه‌های برجسته برای رتبه 1

قطعه‌های برجسته، اطلاعاتی هستند که معمولاً در بالای نتایج جستجوی گوگل ظاهر می‌شوند. آن‌ها با بیرون کشیدن محتوای مرتبط از صفحات با رتبه برتر، به درخواست جستجو پاسخ می‌دهند.

قطعه‌های برجسته

قطعه‌های برجسته

نکته مهم در مورد آن‌ها این است که آن‌ها یک میانبر برای موقعیت برتر ارائه می‌دهند. ممکن است یک روز برای یک کلمه کلیدی در جایگاه 7 قرار بگیرید و اگر گوگل تصمیم بگیرد که محتوای شما برای قطعه برجسته مناسب است، به جایگاه شماره 1 بروید.

با استفاده از گزارش کلمات کلیدی ارگانیک در اکسپلورر سایت اهرفز به‌راحتی می‌توانید قطعه‌های برجسته را پیدا کنید. فقط کلمات کلیدی را فیلتر کنید که قطعه‌های برجسته را راه‌اندازی می‌کنند، جایی که قبلاً در 10 رتبه برتر قرارگرفته‌اید و در حال حاضر در قطعه رتبه‌بندی نشده‌اید:

بهینه‌سازی قطعه‌های برجسته

بهینه‌سازی قطعه‌های برجسته

مقالات مشابه:

رتبه یندی ویدیوهای یوتیوب در گوگل

بهینه‌سازی برای قطعه‌های برجسته می‌تواند پیچیده باشد، اما به‌طور خلاصه، باید محتوای خود را با آنچه در حال حاضر در قطعه وجود دارد هماهنگ کنید.

به‌عنوان‌مثال، قطعه فعلی برای کلمه کلیدی (بک لینک) یک تعریف را نشان می‌دهد:

بک لینک

بک لینک

این نشانه چیزی است که اکثر جستجوگران به دنبال آن هستند. ما می‌توانیم با ارائه تعریف بهتری از (بک لینک) در صفحه خود، شانس خود را برای تصاحب آن قطعه افزایش دهیم.

7- به‌طور منظم لینک‌های داخلی خود را برای افزایش رتبه به‌روز کنید

لینک‌های داخلی پیوندهایی از یک صفحه به صفحه دیگر در همان دامنه هستند.

بهینه‌سازی لینک‌های داخلی احتمالاً یکی از کم استفاده‌ترین فرصت‌ها در سئو است، زیرا نشان دادن پیوندهای داخلی مرتبط‌تر در صفحات مهم، اغلب به دو دلیل اصلی به آن‌ها کمک می‌کند تا در رتبه بالاتری قرار گیرند:

 • (مرجعیت) سطح صفحه را افزایش می‌دهد. گوگل از چیزی به نام رتبه صفحه (PR) برای کمک به رتبه‌بندی صفحات وب استفاده می‌کند. اساساً اقتدار یک صفحه وب را در بک لینک‌های داخلی و خارجی آن قضاوت می‌کند.
 • ارتباط را افزایش می‌دهد. استفاده از لینک‌های مرتبط برای پیوندهای داخلی به گوگل کمک می‌کند تا بفهمد صفحه شما در مورد چیست و آن را بر اساس آن رتبه‌بندی کند.

بنابراین، پیوند دادن صفحات مرتبط با یکدیگر در وب‌سایت شما برای بازدیدکنندگان و تلاش‌های سئوی شما بسیار مفید است.

می‌توانید به‌راحتی فرصت‌های پیوند داخلی مرتبط را در حسابرسی سایت اهرفز بیابید. پس از ایجاد پروژه و خزیدن ربات ما در وب‌سایت شما، به گزارش فرصت‌های پیوند بروید و لینک‌های داخلی خود را در صورت لزوم به‌روز کنید.

8- از روش واسطه‌گری برای انتقال ارزش لینک به (صفحات پول) خود استفاده کنید

ایجاد ارتباط مستقیم به مهم‌ترین صفحات (پول) شما می‌تواند دشوار باشد. روش واسطه‌گری (Middleman) یک‌راه حل عالی برای این است و آن را به یکی از مؤثرترین تکنیک‌های لینک سازی تبدیل می‌کند. ایده این است:

 1. طعمه لینک مرتبط ایجاد کنید.
 2. لینک‌های داخلی متنی آن صفحه را به صفحات پول خود اضافه کنید.

اینکه چه نوع محتوایی در اینجا بیشتر کار می‌کند به جایگاه شما بستگی دارد. ما معمولاً بیشترین پیوندها را در مطالعات داده‌های خود دریافت می‌کنیم، همان‌طور که می‌توانید در گزارش بهترین پیوندها مشاهده کنید:

گزارش بهترین پیوندها

گزارش بهترین پیوندها

بنابراین، لینک‌های موجود در این مقالات که به صفحات دیگر ما اشاره می‌کنند، مقدار قابل‌توجهی از رتبه صفحه (PR) رادارند.

از شما بسیار سپاسگذاریم که تا پایان مطلب “تاکتیک های موثر بازاریابی (پارت اول)” ما را همراهی کردید. برای خواندن قسمت دوم این مطلب، مقاله تاکتیک های موثر بازاریابی (پارت دوم) را مطالعه کنید.

تمرکز بر محتوای تبلیغاتی

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟