بازاریابی با هدایای تبلیغاتی

بازاریابی با هدایای تبلیغاتی

بازاریابی با هدایای تبلیغاتی

بازاریابی با هدایای تبلیغاتی

هر روز از کنار برخی افراد و فروشنده‌ها، به‌ویژه افرادی که به فروش محصولات کوچک و نه چندان گران قیمت مشغول هستند می‌گذریم که نمونه‌های کوچکی از کار خود را به شکل رایگان به ما هدیه می‌دهند تا بعد از آزمون کیفیت آن، بتوانند در ما انگیزه کافی برای خرید ایجاد کنند. به این کار بازاریابی با هدایای تبلیغاتی می‌گویند که بسیار کاربردی و بازدهی قابل توجهی دارد.

این هدیه‌های کوچک که بعنوان اشانتیون شناخته شده هستند همیشه این طور نیست که از سوی یک خرده فروش یا افرادی که کسب و کار محدودی دارند به مشتریان هدیه داده شود. بلکه گاهی اوقات با شرکت‌های بزرگ و حتی صاحب نامی برخورد می‌کنیم که از هدیه دادن اشانتیون برای بازاریابی در میان مشتریان استفاده می‌کنند. با این حال، این شیوه بازاریابی برای خرده فروش‌ها شناخته شده‌تر است.

هدیه دادن مجانی محصول بعنوان اشانتیون، یکی از راه‌های بازاریابی است که بنا به دلایلی و در جای خود شیوه مناسبی می‌باشد. از جمله مزیت‌های این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرده:

1) به صورت رایگان، بازاریابی کنید

هدیه رایگان نمونه کوچک از محصولتان این فرصت را برای شما فراهم می‌کند که به صورت رایگان و با شیوه‌ای جذاب بتوانید مشتریان مورد نظر خود را پیدا کنید. آگهی‌های بازاریابی و شیوه‌های دیگر بازاریابی به نوبه خود همگی مفید بوده و مزیت‌هایی دارند ولی ممکن است برخلاف هزینه‌های سنگینی که بابت این تبلیغات و شیوه‌های بازاریابی، به شرکت‌ها تحمیل می‌شود، چندان نتوانند نظر مشتریان و مخاطبان را به خود جلب کنند.

این در حالی است که شیوه‌ی دادن اشانتیون همیشه برای مشتریان جذاب است و از آن استقبال می‌کنند. علت این جذابیت و استقبال این است که آنها می‌توانند قبل از اینکه مجبور به خرید آن محصول شوند، تجربه مصرف کردن آن را داشته باشند و بدانند که تا چه حد این محصول می‌تواند برایشان مفید باشد.

به بیان دیگر، فرصت تجربه محصول، قبل از خرید را به آنها هدیه می‌دهیم. بنابراین، با صرف کمترین هزینه و حتی در مواردی به صورت رایگان می‌توانید یک تبلیغات موثر داشته باشید.

مقاله بازاریابی متقابل یا Cross-Promotion و بازاریابی ویروسی را نیز مطالعه نمایید.

2) زمینه‌های تبلیغات محصولات دیگر شرکت‌ها را فراهم می‌کند

کافی است شرکتی، یکی از محصولات خود را از طریق دادن اشانتیون تبلیغ کند تا بتواند مشتریان را سمت محصولات دیگر خود نیز ترغیب کند. در این شیوه، شما فرصت این را خواهید داشت تا سایر محصولات خود را نیز به مشتریان معرفی کنید و آنها را با دیگر محصولات و خدمات خود آشنا کنید.

3) مشتریان اشانتیون را به عنوان جایزه قلمداد می‌کنند

جنبه هدیه بودن اشانتیون این تفکر را در ذهن مشتریان القا می‌کند که آنها در قبال آزمودن نمونه کار شما یک پاداش دریافت کرده‌اند. از آنجا که پاداش دادن، یکی از راه‌هایی است که می‌تواند موجب تغییر رفتار در افراد شود و رفتار آنها را به شیوه دلخواه ما تغییر دهد، بنابراین، اشانتیون نیز از چنین کارکردی برخوردار است.

باید در نظر داشته باشید که دادن اشانتیون به منزله پایان یافتن اهداف و فعالیت‌های بازاریابی شما نیست. بلکه، شما از این شیوه برای آغاز دیگر روشهای بازاریابی خود استفاده می‌کنید. حتماً باید در کنار این نوع تبلیغات و بازاریابی، از راهها و شیوه‌های کامل کننده این روش نیز استفاده کنید.

 

استراتژی بازاریابی ویروسی به صورت کامل در مقاله زیر

استراتژی‌های بازاریابی ویروسی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شیوه‌های دیگر بازاریابی دیگر مطالب سایت را مطالعه نمایید و یا با مشاور تبلیغاتی ما تماس حاصل فرمایید.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.
NAMAD
مقالات

مجوز های ماکان

در این بخش شما عزیزان می‌توانید مجوزهای شرکت تبلیغاتی ماکان را مشاهده نمایید. نماد اعتماد الکترونیک لوگوی طلایی ساماندهی مجوز

ادامه مطلب »
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟