انواع بازاریابی ویروسی

انواع بازاریابی ویروسی

انواع بازاریابی ویروسی

انواع بازاریابی ویروسی

در مطلب قبلی توضیحاتی درمورد بازاریابی ویروسی ارائه دادیم. در این مطلب قصد داریم انواع بازاریابی ویروسی را بیان کنیم.

1- بازاریابی ویروسی ارزشی :

در این روش افراد، تجربیات خوب خود را از استفاده‌ی محصولات باکیفیت، با دیگران در میان می‌گذارند. شخص محصولی راخریداری کرده و استفاده از آن را مفید می‌داند. پس آن را به دیگران معرفی کرده، تا آن‌ها نیز  در صورت نیاز این محصول را خریداری و از آن استفاده کنند.

در این روش باید محصول از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا استفاده‌کنندگان ترغیب شوند، آن محصول را به سایر افراد معرفی کنند.

2- بازاریابی ویروسی حیله‌ای :

در این روش فرد استفاده کننده با اطلاع از پاداشی که در ازای معرفی محصول دریافت خواهد کرد، سعی می‌کند محصولات را به دیگران معرفی کند. در واقع در روش ویروسی حیله‌ای، محصولات با کیفیت کمتر، در ازای پاداش به استفاده کننده تبلیغ می‌شوند.

3- بازاریابی ویروسی حیاتی :

در این روش بازاریابی افراد می‌خواهند تجربیات خود را با افرادی در میان بگذارند که به محصولات ویژه‌ای نیاز دارند. پس استفاده کننده باید آن محصول و تجربه استفاده از آن را ارزشمند بیابد تا انگیزه‌ای برای انتقال آن به سایر افراد داشته باشد.

4- بازاریابی ویروسی مارپیچی :

در این روش افراد می‌خواهند تجربیات جالب و شاد خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. فرد استفاده کننده تجربه جالب خود از یک محصول را با افرادی در میان می‌گذارد که به نظرش برای آن‌ها نیز استفاده از آن محصول جالب است.

به این ترتیب تمایل به خرید محصول در افراد افزایش یافته و موجب فروش بیشتر محصولاتتان می‌شود.

5- بازاریابی ویروسی ناخوشایند :

در این روش افراد تجربیات منفی و ناخوشایند خود را از استفاده‌ی یک محصول با سایر افراد در میان می‌گذارند؛ و با نشر تجربه بدی که از استفاده از آن محصول داشته، مانع خرید و استفاده افراد از این محصول می‌شوند. این نوع بازاریابی منفی به خاطر تولید محصول با کیفیت پایین ایجاد می‌شود.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.
معرفی جوملا
مقالات

معرفی جوملا

معرفی جوملا در مطلب قبلی سیستم مدیریت محتوای وردپرس را معرفی و بررسی کردیم. در این مقاله به معرفی جوملا

ادامه مطلب »
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟