آموزش تصویری رفع خطای incompatible plugins

آموزش تصویری رفع خطای incompatible plugins

آموزش تصویری رفع خطای incompatible plugins

آموزش تصویری رفع خطای incompatible plugins

وبمستران در هنگام سئوسازی و استفاده از ابزار گوگل سرچ کنسول گاهی با خطاهای متفاوتی مواجه می‌شوند. طراحان سایت در هنگام طراحی سایت ممکن است به برخی از خطاهای Mobile Usability برخورند. یکی از این خطاهایی که می‌توان به آن اشاره کرد، incompatible plugins می‌باشد. این مشکل بیشتر توسط کسانی دیده می‌شود که از برخی افزونه‌های شخص ثالث استفاده کرده‌اند که در اصل در انجمن وردپرس موجود نیستند. در بیشتر موارد، برای برخی ناشران CCP یا PPI یا پلاگین‌های تبلیغاتی وجود دارد. در حقیقت شما به راحتی می‌توانید چنین افزونه‌هایی را غیرفعال کنید یا حتی آن‌ها را از داشبورد خود حذف کنید. ما در ادامه این مقاله آموزش تصویری رفع خطای incompatible plugins را که یکی از خطاهای Mobile usability می‌باشد، در اختیارتان قرار داده‌ایم. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

شما می‌توانید بعد از اتمام این مطالب، مقاله‌ی آشنایی با خطاهای Mobile Usability و رفع آن ها را مطالعه کنید.

 incompatible plugins

 خطای Uses incompatible plugins

زمانی که صفحه‌ای پلاگینی مثل Flash را درون خود دارد شما با خطای Uses incompatible plugins رو به رو می‌شوید. چراکه اکثر مرورگرهای موبایل از این پلاگین و افزونه‌های مشابه آن پشتیبانی نمی‌کنند. در صورت مواجه با این خطا بهتر است از تکنولوژی‌های وبی که توسط موتورهای جستجو پشتیبانی می‌شوند مثل زبان HTML5 استفاده کنید.

رفع خطای incompatible plugins

شما از MPS قوی داخلی برای ایجاد یک ساخت RCP استفاده کردید و RCP خود را بر روی آن ساختید. اکنون شما در حال آزمایش این هستید که آیا کار می‌کند یا خیر. متوجه می‌شوید که RCP از ناسازگاری یک افزونه شکایت دارد.

آموزش تصویری رفع خطای incompatible plugins

با نگاهی دقیق به گزارش‌های IDE، ممکن است به پیامی مشابه زیر برخورد کنید:

2019-06-01 13:36:15,795 [ 2136] INFO – #com.intellij.ide.plugins.PluginManager – Plugin ‘MPS Testing’ can’t be loaded because: Plugin since-build or until-build don’t match this product’s build number

می‌دانید که نسخه 2018.3 پلاگین MPS Testing را با RCP خود بر اساس MPS 2018.3 ارسال می‌کنید.

 چگونه ممکن است که این دو با هم ناسازگار باشند؟

اگر این مشکل با مشکل شما مطابقت دارد، من یک خبر خوب برای شما دارم؛ زیرا راه حل بسیار ساده است: کافیست یک فایل build.txt با شماره نسخه مناسب اضافه کنید.

هنگامی که MPS شروع به کار می‌کند، نسخه خود را پیدا می‌کند تا بتواند تصمیم بگیرد که آیا افزونه‌هایی که پیدا می‌کند برای بارگذاری بی‌خطر هستند یا خیر. این مکانیسم بر خواندن فایلی به نام build.txt در فهرست اصلی MPS متکی است. اگر فایل موجود نباشد، نسخه روی 999.SNAPSHOT تنظیم می‌شود. در صورت وجود، محتویات build.txt به عنوان شماره نسخه استفاده می‌شود.

چند نمونه از شماره‌های نسخه قابل قبول عبارتند از: 183.1، 191.5 یا 192.SNAPSHOT

قسمت قبل از نقطه، نسخه محصول است (بنابراین 183 مربوط به MPS 2018.3، 191 MPS 2019.1 است).
قسمت بعد از نقطه، شماره ساخت است و یا SNAPSHOT یا یک عدد است. به دلیل الزامات بیان شده توسط افزونه MPS Testing، این عدد باید حداقل 1 باشد (از آنجایی که-build=183.1، فایل plugin.xml آن را ببینید).
فایل باید در دایرکتوری اصلی RCP قرار گیرد که دایرکتوری حاوی زیر شاخه‌های lib و افزونه‌ها است. در macOS تحت CUSTOM RCP 1.0.app/Contents خواهد بود.

پس از افزودن فایل build.txt، همه افزونه‌ها به درستی بارگذاری می‌شوند:

آموزش تصویری رفع خطای incompatible plugins

شما می‌توانید از ابزارهای خارجی برای افزودن این فایل برای ساختن استفاده کنید. در غیر این صورت می‌توانید از زبان ساخت MPS به شرح زیر استفاده کنید:

  1. یک فایل build.txt برای خدمت به عنوان یک الگو ایجاد کنید. باید شامل یک خط باشد: @VERSION@
  2. موارد زیر را به  build script، که فایل‌های توزیع را برای RCP شما تولید می‌کند اضافه کنید:

file ./build.txt replace @VERSION@ -> 183.SNAPSHOT

نکته 1: ممکن است لازم باشد از ویرایشگر بازتابنده برای وارد کردن پارامتر کپی جایگزین استفاده کنید، زیرا ویرایشگر MPS پیش فرض مجموعه پارامترها را فقط در صورتی نشان می‌دهد که خالی نباشد (این یک اشکال است).

نکته 2: در سمت راست جایگزین، ماکروها را می‌پذیرد، اگر ترجیح می‌دهید شماره نسخه را کدگذاری نکنید.

 

اگر میخواهید یادبگیریدکه چجوری از سرچ کنسول گزارش ایندکس شدن صفحاتتون رو بگیرید مقاله زیر رو مطالعه کنید به صورت کامل توضیحات ارائه داده شدن

گزارش ایندکس شدن صفحات در گوگل سرچ کنسول

 

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لید نرچرینگ
آموزشی

لید نرچرینگ

لید نرچرینگ (lead nurturing) از مهم‌ترین مراحلی که در مارکتینگ می‌توان نام برد، همین موضوع پرورش لید (لید نرچرینگ) می‌باشد.

ادامه مطلب »
اینفلوئنسر مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ شما بطور روزانه چقدر از محتوای دیجیتال استفاده می‌کنید؟ چقدر به این محتوا اعتماد و برای تصمیم‌گیری در

ادامه مطلب »
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟