7 اشتباه رایج در ایمیل مارکتینگ

7 اشتباه رایج در ایمیل مارکتینگ

7 اشتباه رایج در ایمیل مارکتینگ

7 اشتباه رایج در ایمیل مارکتینگ

در مطلب قبلی توضیحاتی درباره ایمیل مارکتینگ ارائه دادیم. همانطور که گفته شد یکی از روش‌های مؤثر بازاریابی، ایمیل مارکتینگ است. اگر شما به عنوان کارفرما یا مدیر، یک کمپین بازاریابی ایمیلی راه‌اندازی کرده‌اید، باید نکات بسیاری را برای موفقیت در این مسیر رعایت کنید. در این مطلب می‌خواهیم 7 اشتباه رایج در ایمیل مارکتینگ را بررسی کنیم.

ثبت نام کاربر در فهرست ایمیل مارکتینگ شما، نشانه مشتری شدن او نیست. شما باید کاربران و مشترکان در فهرست ایمیل مارکتینگ را به مشتریان خود تبدیل کنید. در ادامه 7 اشتباه رایج در ایمیل مارکتینگ که اغلب بازاریاب‌ها یا مدیران مرتکب می‌شوند را بیان می‌کنیم.

1- کامل نبودن اولین ایمیل

بسیاری از مدیران و بازاریاب‌ها فکر می‌کنند با ارسال پیام خوشامدگویی به عنوان اولین ایمیلی که به کاربران می‌فرستند، آن‌ها را جذب می‌کنند. درحالی که اولین ایمیل ارسالی مهم‌ترین ایمیلی است که از طرف شما برای مشترکین ارسال می‌شود و بیشتر از سایر ایمیل‌ها خوانده می‌شود.

چرا که مخاطب با هدف آشنایی با کسب و کار و یا رفع نیاز خود با استفاده از محصولات شما، در کمپین بازاریابی ایمیلی شما ثبت نام کرده است. بنابراین بلافاصله بعد از ثبت نام کاربر در کمپین بازاریابی ایمیلی شما، باید ایمیلی برای او ارسال شود که علاوه بر متن خوشامدگویی کوتاه، حاوی توضیحاتی درباره محصولات، خدمات و به طور کلی کسب و کار شما باشد.

اولین ایمیل شما، نوع و سبک ایمیل‌هایی که در آینده برای مشترکین ارسال خواهید کرد را مشخص می‌کند؛ پس در ارسال آن نهایت دقت را به خرج دهید. با هر نوع و سبک از ایمیلف اولین ایمیل شما باید سه مورد مهم زیر را در بر داشته باشد:

  • خیر مقدم
  • معرفی مدیر یا کسب و کار
  • توضیح برنامه‌های  آینده

2- عدم وجود فراخوان به عمل ( Call To Action )

شما باید در متن و یا در انتهای ایمیل خود، یک فراخوان به عمل قرار دهید. به یاد داشته باشید قبل از فراخوان به عمل باید هدف خود را از ارسال ایمیل مشخص کنید. و بدانید به دنبال چه چیزی هستید؟ فروش کالا یا خدمات؟ ارجاع کاربران به سایت؟ دعوت از کاربران برای خرید حضوری؟ یا…

سپس محتوای ایمیل را با توجه به هدفتان تولید کنید. بهتر است بخض فراخوان به عمل را با فونتی درشت تر و رنگی متفاوت از رنگ متن اصلی بنویسید. در یک ایمیل نباید چند فراخوان به عمل مختلف داشته باشید. وجود چند فراخوان به عمل در یک ایمیل موجب سردرگمی مشترکین شده و ممکن است ایشان بدون انجام هیچ یک از آن‌ها صفحه ایمیل شما را ببندند.

3- برآورده نکردن انتظارات مخاطب

اگر درهنگام ثبت نام کاربران، موضوع ایمیل‌ها، فواصل زمانی ارسال ایمیل‌ها و… مشخص شده است؛ باید به همان ترتیب ارسال ایمیل‌ها انجام شود. اگر قرار بر این بوده هر هفته و یا هر روز یک ایمیل برای مخاطب ارسال شود؛ و حالا با فواصل زمانی کمتر یا بیشتری ایمیل ارسال می‌شود، موجب نارضایتی کاربران می‌شود.

همچنین به یاد داشته باشید موضوع ایمیل‌های خود را تغییر ندهید. اگر کاربری برای دریافت نکاتی درباره موضوع خاصی در کمپین بازاریابی ایمیلی شما ثبت نام کرده است،
باید محتوای ایمیل‌های ارسالی شما در همان زمینه باشد.

4- حرفه‌ای نبودن

مهم است که در تولید محتوای ایمیل تبلیغاتی حرفه‌ای عمل کنید. ارسال ایمیل‌های مبهم و غیرحرفه‌ای از اعتبار شما کم می‌کند. برای حرفه‌ای بودن ایمیل‌هایتان، باید قواعد دستوری و املایی را در متن ایمیل رعایت کنید. از تصاویر تکراری که مخاطبان چندین بار آنها را دیده‌اند، استفاده نکنید. سعی کنید به جای پیوست فایل‌ها در ایمیل، از لینک استفاده کنید.

5- متفاوت نبودن

احتمالا کاربری که در کمیپن بازاریابی ایمیلی شما ثبت نام کرده است، در فهرست برخی کمپین‌های دیگر نیز قرار دارد. بنابراین در صورت کلیشه بودن محتوای ایمیلیتان، ممکن است ایمیل شما در میان انبوهی از ایمیل‌های سایر کمپین‌ها هرگز خوانده نشود.

اما برای متفاوت بودن چه کاری باید انجام دهید؟

برای متفاوت بودن باید با مشترکان دوست باشید، نیاز آنها را بدانید و ایمیلی در جهت رفع نیازشان ارسال کنید. محتوای ایمیل شما نباید صرفا مبتنی بر فروش کالا یا خدماتتان باشد. همچنین باید در محتوای ایمیل بشتر درمورد منافع مشترکین صحبت کنید تا اینکه از خودتام یا محصولاتتان تعریف کنید.

6- عدم نمایش ایمیل روی موبایل

درصد بالایی از کاربرانی که در کمپین بازاریابی ایمیلی شما ثبت نام کرده‌اند، ایمیل خود را با موبایل یا تبلت چک می‌کنند. بنابراین باید مطمئن شوید ایمیل ارسالی شما روی تلفن همراه و تبلت به خوبی نشان داده می‌شود.

بهتر است ایمیل ارسالی شما در یک ستون و کوتاه باشد تا در تلفن همراه نباز به اسکرول کردن با زوم کردن نداشته باشد و مخاطب به راحتی به تمام ایمیل دسترسی داشته باشد.

7- استفاده زیاد از تصاویر

همانطور که می‌دانید گرافیک زیبا و باکیفیت از اهمیت بالایی در تبلیغات برخوردار است. این امر در ایمیل مارکتینگ نیز صدق می‌کند. اما در ایمیل مارکتینگ استفاده از تعداد زیاد تصویر، تأثیر سوئی در تبلیغات دارد.

چرا که برخی از مشترکین نرم افزارهایی برای ایمیل استفاده می‌کنند که امکان مشاهده عکس را به صورت پیشفرض ندارند. بنابراین باید تمام توضیحات شما در متن ایمیل قرار گیرد تا در صورت دیده نشدن عکس‌ها، محتوای ایمیل شما توضیحات کاملی را به مخاطبان ارائه دهد.

با انجام اشتباهات بالا در ایمیل مارکتینگ، ممکن است مشترکینی که در کمپین بازاریابی ایمیلی شما ثبت نام کرده‌اند، اشتراک خود را لغو کنند.

 

در مورد ایمیل مارکتینگ چقدر اطلاعات دارین ؟ آیا میدونید ایمیل مارکتینگ چیه ؟ یه مقاله برای شما اماده کردیم که تمام جزئیات ایمیل مارکتینگ رو توی اون اوردیم

ایمیل مارکتینگ

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟