مقایسه وردپرس و جوملا

مقایسه وردپرس و جوملا

مقایسه وردپرس و جوملا

مقایسه وردپرس و جوملا

در مقاله‌های قبلی با وردپرس و جوملا آشنا شدید. در این مقاله به مقایسه وردپرس و جوملا می‌پردازیم و شباهت‌ها و تفاوت‌های این دو سیستم مدیریت محتوا را بیان می‌کنیم.

تعداد سایت‌های طراحی شده با سیستم وردپرس چندین برابر سایت‌های طراحی شده با جوملاست. نصب هر دو سیستم مدیریت محتوا بسیار ساده بوده و کاربران مبتدی نیز به راحتی و با کمی مطالعه و تمرین می‌توانند آن‌ها را نصب کرده و از امکانات آن‌ها استفاده کنند. رابط کاربری وردپرس نسبت به جوملا ساده‌تر است.

تولید محتوا در وردپرس ساده‌تر است؛ البته با محدودیت‌هایی نیز همراه است. اما جوملا با وجود کمی پیچیدگی، محدودیت کمتری در تولید محتوا ایجاد می‌کند. هر دو سیستم در فاصله زمانی مرتب به روز می‌شوند، اما وردپرس با فواصل زمانی کمتری نسخه‌های جدیدی ارائه می‌دهد. همانطور که گفته شد، تعداد سایت‌های بیشتری با وردپرس طراحی شده‌اند؛ بنابراین توجه هکرها به این سیستم بیشتر است.

هر دو سیستم قالب‌ها و افزونه‌های متنوعی برای ایجاد تغییرات ظاهری سایت دارد؛ اما وردپرس قالب‌ها و افزونه‌های بیشتری به زبان فارسی دارد. اگر قصد دارید یک وب سایت طراحی کنید، حتما در انتخاب سیستم مدیریت محتوای مناسب و مطابق نیاز خود دچار تردید خواهید شد. مطالعه موارد بالا و مقایسه وردپرس و جوملا در راستای انتخاب سیستم مدیریت محتوا به شما کمک می‌کند. برای انتخاب مناسب‌تر در مورد طراحی سایت ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

وردپرس یا جوملا ؟!

قطعا نمی‌توان در این مورد نظر قطعی داد و یکی را به عنوان سیستم مدیریت محتوای برتر معرفی کرد.
هرکدام از دو سیستم، معایب و مزایایی دارند، که باید با توجه به هدف خود از طراحی سایت، سیستم مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

در ادامه با توجه به فعالیتی که می‌خواهد در سایت مورد نظر انجام دهید، پیشنهاداتی ارائه می‌دهیم.

1- برای یک سایت ساده که نیاز به صرف وقت کمتری داشته باشد، از وردپرس استفاده کنید.

2- برای وبلاگ‌نویسی وردپرس انتخاب بهتری است.

3- برای ایجاد تولید محتوای سریع نیز بهتر است از وردپرس استفاده کنید.

4- برای سایت‌های کوچک و متوسط که تعداد صفحات کمی دارند، وردپرس انتخاب مناسبی است.

5- اگر دانش کمی برای مدیریت سایت دارید و یا سایت را برای کسی که دانش کمی برای مدیرت آن دارد طراحی می‌کنید، وردپرس به دلیل رابط کاربری انتخاب بهتری برای طراحی آن سایت است.

6- اگر افزونه‌ای خاص برای سایتتان در نظر دارید که فقط در یکی از دو سیستم مدیریت محتوا وجود دارد (و یا در یکی از آن دو افزونه بهتری برای آن منظور وجود دارد)، همان سیستم را برای طراحی سایت موردنظر انتخاب کنید.

پایان مقاله مقایسه وردپرس و جوملا

جهت کسب مشاوره رایگان و سفارش طراحی سایت همین الان با ما تماس بگیرید.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟