بک لینک چیست و اهمیت آن در سئو

بک لینک چیست و اهمیت آن در سئو

بک لینک چیست

بک لینک Backlink چیست و اهمیت بک لینک در سئو

یکی از مسائل مهم در سئو و بهینه‌سازی سایت که مدیران سایت‌ها با آن سروکار دارند و گاهی اوقات به چالشی بزرگ تبدیل می‌شود، موضوع تاثیر بک لینک بر سئو است. خرید بک لینک همواره می‌تواند تاثیر گذار باشد. در مقاله بک لینک Backlink چیست و اهمیت آن در سئو، می‌خواهیم اهمیت بک لینک در سئو را مورد بررسی قراردهیم.

معنای لغوی بک لینک Backlink چیست ؟ Backlink به معنای لینک برگشت شده است.

بک لینک Backlink چیست ؟

بک لینک به لینک‌هایی گفته می‌شود که کاربران اینترنتی را از سایت‌های دیگر به سایت شما ارجاع می‌دهند. در واقع اگر شما داخل سایت خودتان لینک یک سایت دیگر را قرار دهید و کاربران سایت شما از طریق کلیک روی آن لینک، سایت موردنظر را باز نمایند، شما به آن سایت بک لینک Backlink داده‌اید و آن سایت از شما بک لینک دریافت کرده است. در این حالت تاثیر بک لینک بر سئو را در آن سایت می‌توانید مشاهده نمایید.

"<yoastmark

اهمیت بک لینک در سئو

اهمیت بک لینک در سئو زمانی مشخص می‌شود که در سایت‌های آماری مانند الکسا و در گوگل بک لینک یکی از موارد اصلی در سنجش سئوی سایت است. یکی از مهمترین نکات در سئو و بهینه سازی سایت داشتن بک لینک است.

قطعا دریافت بک لینک بصورت طبیعی و روزانه می‌تواند رتبه سایت شما را بهبود ببخشد. البته لازم به ذکر است که فقط بک لینک به تنهایی نمی‌تواند رتبه سایت شما را بهبود ببخشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران شرکت تبلیغاتی ماکان تماس حاصل فرمایید.

یک مثال ساده در خصوص موضوع بک لینک در سئو جهت درک بهتر بیان نماییم :

مجلسی را در نظر بگیرید و فرض کنید که دونفر نظر و ایده‌ای را بیان می‌کنند و آنرا به رای می‌گذارند. قطعا نظر و ایده‌ای معتبر خواهد بود که آرای بیشتری را به خود اختصاص دهد. در واقع بک لینک نیز چنین چیزی است. زمانیکه از سایت‌های دیگر بتوانید بک لینک بیشتری جمع آوری نمایید همانند این است که آرای بیشتری به خود اختصاص دادید و سایت شما معتبر است.

آیا باید بک لینک را خریداری نماییم؟

امروزه خرید و فروش بک لینک Backlink بسیار رونق پیدا کرده است. اما بایت بدانید که متاسفانه این روش کمکی به شما و افزایش رتبه سایت شما نخواهد کرد. گوگل و سایر موتورهای جستجو خیلی راحت متوجه این موضوع خواهند شد که شما برای بهبود رتبه سایت خود بک لینک خریداری نموده‌اید.

موتورهای جستجو می‌توانند سایت شما را شناسایی نمایند و درصورتیکه سایت شما توسط موتورهای جستجو شناسایی شود، می‌تواند عواقب بدی داشته باشد. اما اگر هنوز تمایل دارید که اینگونه برای سایت خود بک لینک بگیرید یک راهکار بهتر به شما معرفی می‌نماییم.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت‌های قوی و پربازدید از تبلیغات متنی و بنری استفاده نمایید. البته این روش از تبلیغات نیز دارای هزینه‌های سنگینی است. در این قسمت یک سوال پیش می‌آید که پس چگونه می‌توانیم برای سایت بک لینک بگیریم و رتبه سایت خود را بهبود ببخشیم ؟؟

‌‌اینجا باید بگوییم که پیشنهاد شرکت تبلیغاتی ماکان اینست که شما باید بتوانید بک لینک را بصورت طبیعی دریافت نمایید. این بک لینک‌ها را می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی، از قراردادن لینک در انجمن سایت‌ها، از وبلاگ‌ها و… دریافت نمایید. از شبکه‌های اجتماعی و سایت‌هایی نظیر فیس بوک، گوگل پلاس، لینکدین، توییتر، پینترست، آپارات و… بک لینک‌های بسیار خوب و مفیدی را می‌توانید دریافت نمایید.

کدام بک لینک خوب است و کدام بد ؟

به زبان ساده می‌توان گفت که لینک‌هایی که به سفارش شما ثبت شده باشند لینک بد و لینکی که توسط خود کاربران و مدیران سایت قرارداده می‌شود لینک خوب است. دلایلی متعددی برای این ادعا وجود دارد که این ادعا را به اثبات می‌رساند. مثلا شما برای قراردادن لینک سایت خود با کلمه کلیدی مهم سایت خود مبلغی را پرداخت نموده‌اید؛

نشانه‌های بلک لینک بد

1- استفاده از کلمه کلیدی مهم سایت شما (انکر تکست) : فرض کنید موضوع سایت شما طراحی سایت است، در همه سایت‌ها و در همه صفحات که به سایت شما لینک شده‌اند، کلمه طراحی سایت لینک شده است. اینکه این کلمه از همه سایت و صفحات لینک شده، کمی غیرطبیعی است و این مورد نمی‌تواند اتفاق بیفتد مگر با پرداخت هزینه و پول.

مقاله انکرتکست Anchor Text چیست؟ را مطالعه نمایید.

2- لینک به صفحه ثابت : اگر همه بک لینک‌ها به صفحه اصلی سایت شما و یا یک صفحه لینک شود، این بک لینک مناسب نیست. زیرا کاملا مشخص است که همه کاربران و ادمین سایت‌ها فقط یک صفحه از سایت شما را نمی‌پسندند و معرفی نمی‌نمایند و لذا باید بک لینک‌ها با صفحات مختلفی از سایت شما ارجاع داده شود.

3- بک لینک غیر مرتبط : فرض کنید شما یک سایت با موضوع تولید انیمیشن تبلیغاتی دارید، قطعا شما در سایت خود در مورد فوتبال و دیگر سایت‌های فوتبالی مطلبی را قرار نمی‌دهید و لینک سایت‌های فوتبالی را نیز در سایت خود قرار نمی‌دهید. بک لینک از سایت‌های مرتبط با موضوع سایت خودتان بک لینک مناسب و خوب است و از سایت‌های غیرمرتبط بک لینک بد.

4- بک لینک ضعیف : بک لینک ضعیف اصطلاحا به بک لینکی گفته می‌شود که از یک سایت ضعیف به سایت شما لینک می‌شود. قطعا اگر یک سایت، کیفیت بالایی نداشته باشد، بک لینکی هم که برای سایت شما صادر می‌نماید نمی‌تواند اعتبار چندانی داشته باشد و درواقع بک لینک ضعیف ساخته است. توصیه میکنیم در هنگام خرید بک لینک حتما بک لینک از سایت قوی خرید نمایید.

5- لینک مخفی : قاعدتا دلیل از گذاشتن یک لینک، دیدن کاربران سایت و استفاده از آن است. اگر شما لینکی بزارید که کاربران متوجه آن نشوند و آنرا نبینند، این یک بک لینک غیرطبیعی و نامناسب است.

شایان ذکر است اگر در موارد فوق لینک شما Nofollow باشد، هیچ آسیبی رتبه سایت شما نخواهد دید.

مقاله بک لینک فالو follow و نوفالو nofollow و اهمیت لینک‌های داخلی در سئو وب سایت را مطالعه نمایید.

آیا تبادل لینک برای گرفتن بک لینک مناسب است؟

اگر تبادل لینک می‌خواهید انجام دهید، حتما به این نکته توجه داشته باشید که باید در این روش از لینک‌هایNofollow استفاده نمایید تا آسیبی متوجه سایت شما نشود. درغیر این صورت بدلیل دریافت بک لینک بد سایت شما دچار مشکل می‌شود. در این مقاله سعی کردیم تا بک لینک و تاثیر بک لینک بر سئو را بصورت کامل توضیح دهیم.

 

https://macanads.com/%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d8%a2%da%af%d9%87%db%8c-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%d9%88-%d8%a8%da%a9-%d9%84%db%8c%d9%86%da%a9-%da%af%d8%b1%d9%81%d8%aa%d9%86/
در صورت نیاز به خرید بک لینک خوب و با کیفیت و همچنین جهت بهبود سئوی وب سایت خود با شرکت تبلیغاتی ماکان تماس بگیرید.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟