انکرتکست (Anchor Text)

انکرتکست (Anchor Text)

انکرتکست (Anchor Text)

انکرتکست (Anchor Text) چیست؟

در این مقاله قصد داریم درباره انکرتکست (Anchor Text) توضیحاتی ارائه دهیم و انواع آن را معرفی کنیم. انکرتکست‌ها در html با تگ a ایجاد می‌شوند؛ که با کلیک روی آن به صفحه‌ای از صفحات وب سایت خود، یا سایت‌های دیگر منتقل می‌شوید.

در واقع ارتباط در دنیای وب توسط انکرتکست‌ها انجام می‌شود. از انکرتکست‌ها با عنوان‌هایی مثل متن لینک یا عنوان لینک نیز یاد می‌شود. اگر وب سایت‌های زیادی با انکرتکست یکسان به یک صفحه از سایتی لینک دهند، آن صفحه برای آن کلمه، معتبرترین سایت شناخته می‌شود.

امروزه با پیچیده شدن الگوریتم‌های گوگل، استفاده از کلمات کلیدی و انکرتکست‌ها، باید با دقت بیشتری انجام شود؛ چرا که اگر اشتباهی در این زمینه مرتکب شوید ممکن است از طرف گوگل جریمه شوید. بنابراین برای لینک کردن صفحات مختلف از متن لینک‌های متفاوت استفاده کنید.

انواع انکرتکست (Anchor Text)

1ــ انکرتکست عمومی (Generic Anchor) :

در گذشته از متن لینک‌های عمومی، بیشتر استفاده می‌شد؛ اما با تغییر قوانین و الگوریتم‌های گوگل، استفاده از این نوع انکرتکست کاهش یافت.

  • اینجا کلیک کنید
  • ادامه مطلب
  • بیشتر بخوانید
  • اطلاعات بیشتر
  • و…

از نمونه‌های انکرتکست عمومی هستند.

2ــ انکرتکست نام تجاری (Branded Anchor)

هنگامی که در متن لینک از نام تجاری یا برند خود استفاده می‌کنید، آن متن لینک، انکرتکست نام تجاری نامیده می‌شود. توجه داشته باشید که اگر نام تجاری شما، کلمه کلیدی شما در آن صفحه باشد، استفاده از آن در متن لینک ممکن است به سئو وب سایت شما آسیب برساند.

آذرخش نوین ماکان

3ــ انکرتکست عریان (Naked Link Anchor)

این انکرتکست را URL Anchor Text نیز نامیده می‌شود و هیچ کلمه‌ کلیدی در آن ظاهر نمی‌شود و URL سایت به تنهایی و مستقیما نوشته می‌شود.

www.macanads.com

4ــ انکرتکست نام برند + کلمه کلیدی ( Brand Ancho + Keyword)

این نوع انکرتکست یکی از بهترین روش‌ها برای لینک سازی است و تأثیر مثبتی در سئو وب سایت دارد. برای مثال : شرکت دیجیتال مارکتینگ ماکان یا آژانس تبلیغاتی ماکان

5ــ انکرتکست اصلی (Exact Match)

در انکرتکست اصلی، از کلمه کلیدی عیناً استفاده می‌شود. در واقع کاربر با کلیک بر روی کلمه کلیدی به صفحه‌ای دیگر منتقل می‌شوید.

6ــ انکرتکست تصویر (Image Anchor)

گاهی بهتر است در تصاویر وب سایت خود لینک قرار دهید. این عمل لینک دهی وب سایتتان را در نظر گوگل طبیعی تر جلوه می‌دهد. حال که با انواع انکرتکست و مفاهیم آن آشنا شدید، برای بهبود سئو وب سایتتان، از انواع انکرتکست‌ها به طور متعادل استفاده کنید.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟