استراتژی‌های بازاریابی ویروسی

استراتژی‌های بازاریابی ویروسی

استراتژی‌های بازاریابی ویروسی

استراتژی‌های بازاریابی ویروسی

در مقاله‌های قبلی درباره بازاریابی ویروسی و انواع بازاریابی ویروسی توضیحاتی بیان کردیم. در این مطلب استراتژی‌های بازاریابی ویروسی برای تبلیغات موفق و مؤثر ارائه می‌دهیم.

استراتژی‌های بازاریابی ویروسی :

1- تعیین مخاطبین هدف:

اولین و مهم‌ترین گام در راه‌اندازی یک کمپینبازاریابی ویروسی این است که مخاطبان هدف را تعیین کنید و بدانید مخاطبانتان در کدام یک از شبکه‌های اجتماعی یا رسانه‌ها بیشتر حضور دارند و شما‌ نیز از طریق همان رسانه و یا شبکه‌ی اجتماعی پیام‌های تبلیغاتی خود را به مخاطبانتان انتقال دهید.

2- تولید محتوا :

برای اینکه پیام تبلیغاتی مرتبط با شرکت، فروشگاه و یا‌حتی محصولی خاص مانند ویروس بین مردم رایج شود؛ باید دارای محتوا‌ی ویژه‌ای باشد. این محتوا باید مناسب سن، سلیقه و به طور کلی با توجه به مخاطبین هدف تولید شود.

حتما مقاله تولید محتوای سایت توسط شرکت تبلیغاتی ماکان را مطالعه نمایید.

3- تهیه ویدئو:

یکی از استراتژی‌های مؤثر در استراتژی‌های بازاریابی ویروسی تولید ویدئوی تبلیغاتی برای محصولات و یا خدمات مورد نظر است. این ویدئو بهتر است سرگرم کننده و یا آموزش باشد و در اینستاگرام، یوتیوب، آپارات و شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های مشابه قرار گیرد.

جذاب بودن ویدئوی تبلیغاتی باعث می‌شود، شخص بیننده آن را با دیگران به اشتراک بگذارد و به این ترتیب ویدئو‌ی تبلیغاتی میان افراد زیادی انتشار می‌یابد. توجه داشته باشید که ویدئو باید مناسب با سلیقه مخاطبان هدف شما ساخته شود.

پیج اینستاگرام شرکت تبلیغاتی ماکان را نیز مشاهده نمایید.

4- عرضه رایگان خدمات و محصولات ارزشمند:

در استراتژی‌های بازاریابی ویروسی استفاده از کلمه «رایگان» تأثیر بسزایی در بازاریابی و تبلیغات دارد. برای جلب توجه مشتریان می‌توانید از کلمه «رایگان» در تبلیغات خود استفاده کنید.
مشتری با دیدن کلمه «رایگان» حتماًَ به وب‌سایت یا فروشگاه شما مراجعه می‌کند و آن زمان شاید افراد معرفی می‌کند. بر‌انگیختن احساسات، بازاریابی ویروسی به‌طور مستقیم با احساسات مخاطبان در ارتباط است. شما باید محتوایی تولید کنید که مخاطبان را خوشحال، عصبانی یا ناراحت کند، او را به خنده وا دارد و…

5- فعالیت در شبکه های اجتماعی :

به اشتراک گذاشتن مطالب در شبکه‌های اجتماعی به سادگی و با چند کلیک انجام می‌شود. بنابر‌این شما با قرار دادن محصولات خود و پیام‌های تبلیغاتی خود با محتوایی مناسب، می‌توانید تأثیر بسزایی در انتشار تبلیغاتتان داشته باشید.

6- استفاده از ایده‌های جدید :

ایده‌های قدیمی و تکراری توجه مشتریان را به خود جلب نمی‌کند برای گسترش برند خود به فکر ایده‌های جدید باشید. برای گرفتن ایده‌های جدید تبلیغاتی می‌توانید با مشاوران تبلیغاتی در شرکت ماکان مشورت کنید و ایده‌های جالبی دریافت کنید.

7- ایجاد قابلیت اشتراک گذاری:

قابلیت اشتراک‌گذاری را در وب‌سایت خود ایجاد کنید تا با کلیک روی یک دکمه، مشتریان بتوانند مطالب منتشر شده را به اشتراک بگذارند. این موضوع در استراتژی‌های بازاریابی ویروسی میتواند تاثیر مثبتی داشته باشد.

8- تکرار پیام :

پیغامی که یک بار منتشر شود به زودی از خاطر مخاطبان خارج می‌شود. تکرار تبلیغات با محتوایی جالب و به یاد ماندنی ذهن مخاطبان را به خود درگیر می‌کند و این باعث می‌شود بیشتر مخاطبان تبلیغات شما را پیگیری کنند.

با استراتژی‌های بازاریابی ویروسی که در  بالا ذکر شد، می‌توانید یک بازاریابی ویروسی موفق راه‌اندازی کنید و گامی موفق در راستای توسعه برند خود بردارید.

پایان مقاله استراتژی‌های بازاریابی ویروسی

در مقاله استراتژی‌های بازاریابی ویروسی سعی شد تا کلیه نکات مربوط به این موضوع را به شما توضیح دهیم.

از اینکه با ما همراه هستید بسیار ممنون هستیم و نظرات خود را زیر همین پست برای ما بنویسید.

شما می‌توانید با مراجعه کردن به صفحه مقالات آموزشی ماکان، سایر مقالات ما را مطالعه کنید.
صفحه ما را در اینستاگرام دنبال کنید تا با مطالب روز در حوزه دیجیتال آشنا شوید.
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟